19-letni nigerijski napadalec Keleči Iheanacho je odločil prvi manchestrski derbi v novi sezoni. Veliko zaslug za njegov zadetek ima Kevin De Bruyne, ki je dobro preigraval in stresel vratnico. "Odbitek" je nato Nigerijec pospravil v mrežo. Foto: Reuters
Nolito in Kevin De Bruyne po golu na manchesterskem derbiju
Veselje Nolita in strelca Kevina De Bruyna, ki je hladnokrvno izkoristil darilo po napaki Daleyja Blinda in poskrbel za vodstvo gostujočega Cityja z 1:0. Foto: Reuters
Claudio Bravo (Manchester City)
Claudio Bravo se na prvi tekmi v dresu Manchestra Cityja ni proslavil. Pep Guardiola ga je pripeljal zaradi igre z nogo, pri kateri bi kot nekakšen libero razigraval in pospeševal igro v zadnji vrsti, a ob visoki žogi v 42. minuti se je zapletel z lastnim branilcem in podaril gol Zlatanu Ibrahimoviću. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je znova pokazal, kako "smrtonosen" je v kazenskem prostoru. Takole je znižal na 1:2. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Trener Manchester Uniteda Jose Mourinho je športno stisnil roko strategu Cityja Pepu Guardioli. Foto: Reuters
Kevin De Bruyne
25-letni Belgijec Kevin De Bruyne je bil najboljši mož na tekmi in najzaslužnejši za zmago Cityja. Ko je bil član Chelseaja (2012-14), mu takratni trener modrih Mourinho ni dal veliko priložnosti. Foto: Reuters
Roberto Firmino
Roberto Firmino je dvakrat zatresel mrežo Leicestra. Foto: Reuters

V dvoboju dveh trenerskih velemojstrov in tekmecev je torej Cityjev Pep Guardiola na Old Traffordu ukanil Unitedovega Joseja Mourinha, ki je po koncu športno čestital Špancu.

Sinjemodri so pokazali več, predvsem v prvem polčasu pa zasenčili nasprotnika, o čemer priča tudi končna statistika: posest žoge 60:40, streli na gol 6:3 in streli skupaj 18:14.

De Bruyne kaznoval napako Blinda
V prve četrt ure so bili gostitelji podjetnejši, a povedli so gostje z druge strani mesta. Cityjev branilec Aleksander Kolarov je iz obrambe poslal dolg predložek, skok je dobil Kelechi Iheanacho, ki je z glavo podaljšal žogo naprej, ob tem pa si je Daley Blind privoščil napako in spustil tako žogo kot Kevina De Bruyna mimo sebe. Osamljeni Belgijec je nato iz oči v oči z roba kazenskega prostora rutinirano matiral Davida de Gea.

19-letni Nigerijec na pravem mestu za 2:0
Čez 20 minut je napadalna naveza De Bruyne - Inheanacho znova izigrala obrambo rdečih in podvojila vodstvo. 25-letni Belgijec je preigraval na desni strani kazenskega prostora in z diagonalnim strelom zatresel levo vratnico, pred vrati pa osamljenemu 19-letnemu Nigerijcu ni bilo težko z nekaj metrov poslati žogo za hrbet De Gei.

Debitant Bravo podaril gol priključka Unitedu
United se ni zmedel, kvečjemu obramba Cityja in Zlatan Ibrahimović bi skoraj izenačil že do polčasa. Najprej se je v 42. minuti ob visoki žogi zapletel novi vratar meščanov Claudio Bravo, ki je trčil z lastnim branilcem Stonesom in izpustil žogo, darilo pa je pograbil Ibrakadabra in prepolovil zaostanek. Groba napaka čilskega vratarja je sprožila serijo napak gostov, a je Šved iz dveh lepih priložnosti meril naravnost v Brava.

Vratnica De Bruyna, jalovi poskusi Uniteda
V drugem polčasu, sploh v zadnje četrt ure, je United pritiskal za izenačenje, a so se sinjemodri pametno branili, hkrati pa pretili iz protinapadov. V enem od njih je najboljši igralec tekme De Bruyne v 75. minuti stresel desno vratnico De Gee. Malo pred tem je bil zadetek Marcusa Rashforda upravičeno razveljavljen, ker je žoga, preden je končala za hrbtom Brava, oplazila Ibrahimovića, ki je bil v nedovoljenem položaju. Iz drugega dela velja omeniti še sporno posredovanje Brava, ki je trčil z Rooneyjem, a je sodnik Mark Clattenburg dal prednost vratarju, saj je napadalcu pokazal rumeni karton.

Pep Guardiola: "Smo zadovoljni. Mislim, da so gledalci uživali, ker je bila tekma odprta do konca. V prvem polčasu smo bili boljši, v drugem je bilo težje. Imeli smo protinapade, a jih nismo končali. Moji igralci imajo srce, saj so dobili veliko dvobojev s fizično močnejšimi nasprotniki."

Jose Mourinho: "V prvem polčasu smo bili pod ravnijo, ki je potrebna za takšne tekme. Nismo imeli hitrosti in pravega razmišljanja. V drugem delu smo pokazali povsem drug obraz, zato bi si zaslužili gol in točko."