German Denis je v 62. minuti povišal na 2:0. Udinese je neporažen na zadnjih šestih tekmah proti Napoliju. Najprej je trikrat remiziral, nazadnje pa trikrat zmagal. Konec novembra je bilo na Friuliju 3:1. Foto: Reuters
Edinson Cavani
Edinsonu Cavaniju ni uspelo premagati Samirja Handanovića. Foto: Reuters
Stefano Mauri in Ciro Capuano
Četrtouvrščeni Lazio je s 4:1 zmagal v Catanii. Foto: EPA
Adrian Mutu in Alberto Aquilani
V Firencah sta na tekmi med Fiorentino in Juventusom mreži mirovali. Foto: EPA

Milan je bil zadnji, ki je odnesel vse tri točke s stadiona San Paolo, ko je pred slabimi šestimi meseci slavil z enakim izidom. Eden od junakov zmage Videmčanov, ki so se pobrali po dveh zaporednih porazih in znova trkajo na vrata Lige prvakov, je bil Samir Handanović.
V 89. minuti je pri vodstvu z 2:0 ubranil 11-metrovko drugemu strelcu lige Edinsonu Cavaniju. To je bil njegov že peti ubranjeni strel z bele točke v tej sezoni. Zaradi prekrška in protestov si je rdeči karton prislužil Maurizio Domizzi.

Do zmage tudi brez udarnega dvojca
S 26 zadetki najboljši strelec prvenstva Antonio Di Natale je moral zaradi poškodbe stopala izpustiti tekmo, tako kot Alexis Sanchez, zato mnogi niso verjeli, da lahko Videmčani presenetijo gostitelje, saj sta omenjena nogometaša do tega srečanja dosegla 38 od 59 zadetkov furlanskega kluba. Ko je Čilenec manjkal že na nekaterih prejšnjih tekmah, je imel Udinese vselej težave.

Mojstrovini Inlerja in Denisa
Že v prvem polčasu je bilo nekaj lepih priložnosti na obeh straneh, a se mreži nista zatresli. V drugem delu je po 11 minutah prvi gol dosegel Gökhan Inler, ki je silovito streljal od daleč, žoga pa je končala v levem zgornjem kotu vrat Morgana De Sanctisa. Švicar zadetka ni proslavljal in je tako le še okrepil govorice, da se bo po sezoni preselil v Neapelj.
Šest minut pozneje je na 2:0 povišal še lani član Napolija German Denis. Predložek z leve strani je v kazenski prostor poslal Pablo Armero, Argentinec pa je žogo lepo ustavil in jo z izvrstnim diagonalnim strelom poslal za hrbet domačega vratarja.

V 73. minuti je veselje Napolijevih navijačev preprečila prečka, ki je ustavila strel Christiana Maggia z glavo. Končni izid je globoko v sodnikovem podaljšku, v 96. minuti, postavil Giuseppe Mascara. Zadel je iz bližine, potem ko je Cavani najprej zgrešil žogo. Kmalu zatem je sodnik odpiskal konec tekme.

Milan beži za šest točk
Milan, ki je v soboto s 3:0 odpravil Sampdorio, ima pet krogov pred koncem prvenstva šest točk prednosti pred Napolijem, Udinese pa za četrtouvrščenim Laziem zaostaja le točko. Obe moštvi se bosta na Friuliju pomerili 8. maja.
33. krog:
NAPOLI - UDINESE 1:2 (0:0)
Mascara 96.; Inler 56., Denis 62.
RK: Domizzi 87./Udinese
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.
ROMA - PALERMO 2:3 (1:1)
Totti 20./11-m, Vučinić 91.; Pinilla 43./11-m, Hernandez 84., 90.
Bačinović je igral do 63. minute, Kurtić je vstopil v 91. minuti. Andjelkovića ni bilo v moštvu, Iličić (vsi Palermo) pa je poškodovan.

MILAN - SAMPDORIA 3:0 (1:0)
Seedorf 20., Cassano 54./11-m, Robinho 62.

PARMA - INTER 2:0 (1:0)
Giovinco 35., Amauri 86.
CATANIA - LAZIO 1:4 (0:1)
Schelotto 46.; Hernanes 40., Mauri 56., Floccari 78., Zarate 90.
CESENA - BARI 1:0 (0:0)
Bogdani 48.

CHIEVO - BOLOGNA 2:0 (1:0)
Constant 15., Marcolini 83.
RK: Rigoni 45./Chievo
Cesar je igral vso tekmo, Jokića (oba Chievo) in Krhina (Bologna) ni bilo v moštvu.

FIORENTINA - JUVENTUS 0:0
GENOA - BRESCIA 3:0 (0:0)
Rafinha 59., Berardi 70./ag, Antonelli 94.