Hertha (v sredini Sami Allagui, desno Adrian Ramos) je zmagala tretjič zapored. Foto: Reuters
Marian Sarr
Mladi branilec Borussie Marian Sarr je napravil napako pri drugem zadetku Herthe. Foto: Reuters

Njihova najbližja zasledovalca Bayer Leverkusen in Borussia Dortmund sta namreč izgubila.
Bayer je v gosteh z 1:0 moral priznati premoč Werderju, Borussia pa je na domači zelenici z 1:2 pokleknila pred berlinsko Hertho. Na tekmi v Bremnu je bil edini strelec v 74. minuti Argentinec Santiago Garcia, ki je po protinapadu poskrbel za prvo decembrsko zmago Werderja. Klub iz Leverkusna je po nepričakovanem porazu proti Eintrachtu klonil še drugič v zadnjem tednu.
Ramos in Allagui junaka Herthe
Oslabljena Borussia je pred svojimi navijači izgubila že tretjič zapored. V 7. minuti jo je sicer v vodstvo popeljal Marco Reus (izkoristil je prepozen izhod iz vrat 18-letnega vratarja Mariusa Gersbecka, ki je kot debitant zamenjal poškodovanega Thomasa Krafta), a sta Kolumbijec Adrian Ramos in Tunizijec Sami Allagui pripravila preobrat.
Prvi (skupaj z Robertom Lewandowskim je najboljši strelec lige (11)) je mrežo zatresel sredi prvega polčasa, drugi pa tik pred odmorom. Allagui se je pri prvem zadetku izkazal v vlogi podajalca Ramosu, ki je zadel iz bližine, pri drugem pa je izkoristil slabo posredovanje 18-letnega branilca Mariana Sarra. V drugem polčasu je Hertha z disciplinirano igro zadržala vse nalete gostiteljev.
Pettedenski premor
Bayern, ki je v finalu klubskega SP-ja z 2:0 premagal Casablanco, bo tekmo proti Stuttgartu odigral šele konec januarja, saj v nemškem prvenstvu zdaj sledi pettedenski premor. Münchenčani imajo na vrhu lestvice s tekmo manj sedem točk prednosti pred Bayerjem in 12 pred Borussio.
"Premor nam bo prišel še kako prav. Za vse težave smo si krivi sami. Nekaj, kar se je začelo dobro, se je končalo slabo. Veliko stvari lahko povem v obrambo svoje ekipe, toda ne bi smeli izgubiti niti ene tekme, ki smo jih v tej sezoni. Danes smo Herthi popolnoma po nepotrebnem dovolili vrnitev v igro," je povedal trener Borussie Jürgen Klopp, ki so mu poškodbe razredčile predvsem obrambno vrsto.