Novice o Josipu Iličiču v zadnjih dneh polnijo italijanske spletne portale. Palermo24.net piše, da je gorenjski dragulj v Maribor prejšnji mesec iz Interblocka prišel za 150.000 evrov, njegova letna plača pa naj bi bila 120.000 evrov. Foto: Sandi Fišer

Če gre verjeti italijanskim medijem, bosta člana Maribora že v petek na letalu za Sicilijo, ki bo nogometaše Palerma odpeljalo domov po četrtkovi povratni tekmi 4. predkroga Evropske lige. Odškodnina zanju naj bi skupaj znašala približno pet milijonov evrov, podpisala pa naj bi petletno pogodbo, po kateri bi zaslužila po 300.000 evrov na sezono. Nekateri italijanski spletni portali že več dni "nagajajo" Mariborčanom. Po pisanju spletne strani reterete24.it Iličič in Bačinovič v četrtek v Ljudskem vrtu sploh ne bosta igrala in bosta v soboto ali ponedeljek v Palermu že opravila zdravniške preglede.

Novakovič v polno iz nedovoljenega položaja
Milivoje Novakovič
je z zadetkom že v 8. minuti učinkovito odprl sezono v nemškem prvenstvu, vendar sokolje oko nemških televizijcev ni prezrlo očitnega nedovoljenega položaja, saj je bil slovenski napadalec ob podaji Kevina McKenne najbližje vratarju Kaiserslauterna Tobiasa Sippla, ki je imel žogo že v rokah, a nato storil začetniško napako in jo spustil na nogo "Nove". Köln razen zadetka Novakoviča ni imel veliko razlogov za zadovoljstvo, saj je ob igranju z igralcem manj praktično vso tekmo (Youssef Mohamad je bil izključen že po 87 sekundah) izgubil z 1:3. Vseh 90 minut je igral tudi Mišo Brečko.

Miran Burgič je v 5. krogu avstrijskega prvenstva prvič zadel v tem tekmovanju. Ob zmagi Wackerja iz Innsbrucka z 2:0 proti LASK-u iz Linza je v 56. minuti lepo zadel z glavo za 1:0.

Kronaveter podal za gol
Od preostalih slovenskih legionarjev, ki niso reprezentanti, sta nase opozorila Rene Mihelič, ki je ob zmagi Nacionala nad Benfico z 2:1 igral 66 minut, in Rok Kronaveter, ki je v nemški drugi ligi ob slavju Energieja Cottbusa nad Fortuno iz Düsseldorfa z 2:0 igral vso tekmo in podal za drugi zadetek.

Mirnes Šišič si je pred dnevi našel nov klub. Igral bo za Iraklis iz Soluna, katerega dres je kratek čas že nosil v sezoni 2006/07.
Zadetek Novakoviča proti Kaiserslauternu (od 0:20 dalje)

Auxerre (FRA)Auxerre - Valenciennes 1:1do 63. minute/
Josip IličičMaribor (SLO)Maribor - CM Celje 2:0 do 80. minute v 9. minuti za 1:0, podal za 2:0
Andraž KirmWisla Krakow (POL)Widzew Lodž - Wisla 0:1/na klopi
Robert Koren (c)Hull City (ANG II)Hull City - Watford 0:0vso tekmo/
Aleksander Radosavljevičbrez kluba///
Dalibor StevanovičVitesse (NIZ)Vitesse - Twente 0:3do 75. minute/
Dare Vršičbrez kluba///
NAPADALCI
Miran BurgičWacker Innsbruck (AVT)Wacker - LASK Linz 2:0do 82. minute v 56. minuti za 1:0
Zlatko DedičBochum (NEM)Bochum - 1860 München 3:2od 70. minute/
Zlatan LjubijankičGent (BEL)Charleroi - Gent 1:3 vso tekmo/
Milivoje NovakovičKöln (NEM)Köln - Kaiserslautern 1:3vso tekmo v 8. minuti za 1:0
Tim MatavžGroningen (NIZ)Groningen - De Graafschap 2:1do 77. minute/