Juventus, v zadnjih devetih letih prvak serie A, je že četrtič v tej sezoni igral neodločeno. Po Romi, Crotoneju in Veroni je danes v italijanski prestolnici remiziral še z Laziem. Foto: EPA

Videti je bilo, da bo gol Cristiana Ronalda na rimskem Olimpicu – dosegel ga je v 15. minuti od blizu po lepi podaji Cuadrada z desne strani – zadostoval za poln izkupiček točk, a ni bilo tako. Ronaldo je tekmo zapustil v 76. minuti igre zaradi lažje poškodbe gležnja, Juventus je vse moči usmeril v obrambo, kar se jim na koncu ni obrestovalo.

Gostitelji so izenačili v zadnjih sekundah tekme – po izgubljeni žogi Dybale so Rimljani krenili v protinapad, Correa je z odličnim preigravanjem prišel v kazenski prostor, tam je podal rezervistu Felipeju Caicedu, ki je iz obrata streljal v desni spodnji kot.

Mirančuk matiral Handanovića za točko Atalante

Iličić tekmo spremljal s klopi
V drugem derbiju kroga sta se Atalanta in Inter prav tako razšla z remijem (1:1).

Prvi polčas ni navdušil, oba gola sta padla v drugem polčasu. Inter je povedel v 58. minuti, po podaji Younga z leve strani pred kazenska vrata je akcijo lepo spremljal Lautaro Martinez, ki je z glavo odlično matiral nasprotnega vratarja.

Atalanta je izenačila v 79. minuti, po podaji Muriela je Aleksej Mirančuk z natančnim strelom z vrha kazenskega prostora premagal Handanovića.

Ibrahimović je zapravil 11-m na tekmi proti Veroni. Foto: EPA

Milan v 93. minuti do točke
Milan tudi po 7. krogu ostaja neporažen, z Verono je remiziral (2:2). Gostje so na San Siru že po devetih minutah igre vodili z 0:2, a je milanska ekipa do konca prvega polčasa znižala zaostanek, in sicer s pomočjo gostov – žogo je v lastno mrežo poslal Magnami.

Zlatan Ibrahimovič je v 65. minuti imel priložnost za izenačenje, a je 11-metrovko zapravil. Kazalo je, da bo milanska ekipa doživela prvi poraz, a se je Ibrahimović odkupil z golom v 93. minuti, ki je Milanu prinesla veliko točko.