Karim Benzema je v drugem polčasu zadel dvakrat. Foto: Reuters
Borja Garcia se je odlično znašel v kazenskem prostoru. Foto: Reuters
Sergio Ramos je zvito izvedel najstrožjo kazen. Foto: Reuters

Gostitelji so bili v prvem polčasu zelo nevarni pred 13.889 gledalci na stadionu Municipal de Motilivi, ponoviti so želeli lansko sezono, ko so 29. oktobra pripravili senzacijo in z 2:1 ugnali evropske prvake. Tokrat so se izbranci Julena Lopeteguija zbrali v drugem polčasu in imajo po dveh krogih šest točk. Odhod Cristiana Ronalda se na začetku sezone (še) ne pozna.

Borja Garcia zadel za vodstvo Girone
Benzema je že v 10. minuti zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju. Po četrt ure igre so gostitelji povedli. Strel branilca Pedra Porra je uspel Nacho še blokirati, vendar se je žoga odbila do Borje Garcie, ki jo je z desno nogo z enajstih metrov zabil pod prečko. Gostje niso našli pravega ritma vse do 39. minute, ko najprej Iscu in Benzemaju ni uspelo zadeti. Odbita žoga je prišla do Marca Asensia, ki ga je Marc Muniesa spotaknil v kazenskem prostoru. Sergio Ramos je v slogu Antonina Panenke žogo poslal po sredini vrat in prelisičil čuvaja mreže Bona.

Odlična igra Reala v nadaljevanju
Spretni Asensio je v 53. minuti odvzel žogo nepazljivemu Pereju Ponsu, ki ga je nato podrl. Sodnik Juan Martinez Munuera se je znova pravilno odločil za najstrožjo kazen. Tokrat je odgovornost prevzel Benzema, ki je z desno nogo poslal Bona v napačno smer. Madridčani so se po vodstvu razleteli po zelenici. Po uri igre so izvedli odličen protinapad. Isco je velemojstrsko podal v prazen prostor, Gareth Bale pa je po desni strani stekel sam proti vratom in z levico ukanil Bona za 1:3.

Navas potisnil Courtoisa v neugoden položaj
Girona se ni predala. V 78. minuti se je izkazal vratar Keylor Navas, ki je obranil nevaren strel Borje Garcie. Dve minuti zatem je Bale z desne strani podal pred vrata, kjer si je Benzema zaustavil žogo in jo iz bližine zabil v mrežo. V sodnikovem dodatku je znova zablestel Navas, Alex Granell Nogue je poskusil z roba kazenskega prostora. Vratar Reala je bil izvrsten in Thibaut Curtois, ki je prišel iz Chelseaja, bo verjetno še naprej le sedel na klopi.