Veselje Hasana Salihamidžića po golu, s katerim je v 3. minuti Juventus povedel v Parmi. Foto: EPA
Goran Pandev
Uspešen debi Gorana Pandeva v dresu italijanskih državnih prvakov. Foto: EPA
Patrick Viera
Od dresa Interja se z zmago in uspešno predstavo poslavlja Patrick Viera. Foto: EPA
Marco Borriello, Ronaldinho
Marco Borriello in Ronaldinho sta bila med najbolj aktivnimi na tekmi proti Genoi. Foto: EPA

Po treh zaporednih porazih je v 18. krogu italijanskega nogometnega prvenstva končno do zmage prišel Juventus. V Parmi so Torinčani slavili z 2:1.
Stara dama je povedla že v tretji minuti, ko je zadel Hasan Salihamidžić, ki si je po novem izboril mesto v začetni enajsterici. Izenačil je nekdanji napadalec Juveta Nicola Amoruso. Še pred koncem polčasa so gostitelji dosegli drugi zadetek. V lastno mrežo je žogo po kotu preusmeril Paolo Castellini.
Več kot 15 minut je Juventus igral z igralcem manj. Zaradi dveh rumenih kartonov je predčasno zelenico zapustil posojeni nogometaš Barcelone Urugvajec Martin Caceres. David Trezeguet si je v duelu s Christianom Panuccijem izpahnil desni gleženj. Ni še znano, koliko časa bo Francoz odsoten z nogometnih zelenic.

Debi Pandeva, slovo Viere, smola Chivuja
Za milanski Inter je nastopil tudi nova okrepitev Goran Pandev, ki prvenstvene tekme ni igral že vse od lanskega maja. Makedonski nogometaš je v 12. minuti skupaj z Wesleyjem Sneijderjem skreiral priložnost, po kateri so državni prvaki prek Maria Balotellija povedli. Pred tem je bilo vroče v kazenskem prostoru državnih prvakov, ko je Ivan Cordoba podrl Sergia Pellissierija, sodnik pa ni pokazal na belo točko.

Zadnjič je modro-črni dres oblekel Patrick Viera. "Patrick se je poslovil na najlepši možni način," je o francoskemu vezistu dejal trener Jose Mourinho, ki pa ni razkril, kje bo Viera nadaljeval svoj športno pot. V 48. minuti jo je v skoku s Pellissierijem hudo skupil Cristian Chivu, ki si je ob trku zlomil lobanjo. Romuna so takoj prepeljali v bolnišnico, kjer je že prestal operacijo in je izven smrtne nevarnosti.

Izjemna Fiorentina
Toskanski obračun je suvereno dobila Fiorentina, ki je Sieno v gosteh ugnala s kar 5:1. Alberto Gilardino je dosegel dva gola, častni zadetek je z enajstih metrov zabil Massimo Maccarone. V Rimu je Lazio proti Livornu zaostajal po prvem polčasu, v drugem delu pa je dosegel kar štiri zadetke (4:1). Z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku je do točke proti Romi prišel Cagliari (2:2). Samir Handanovič je mrežo Udineseja, ki je klonil v Bariju z 2:0, branil vso tekmo.

Tri 11-metrovke in sedem zadetkov
V večerni tekmi je Milan ugnal Genoo s 5:2. Po slabem začetku, Ronaldinho je v 14. minuti zapravil 11-metrovko, v 25. minuti pa so gostje prek Giuseppeja Scullija povedli, so rdeče-črni po pol ure strnili svoje vrste in dosegli pet golov v 42. minutah, od tega kar dva z bele točke. Dvakrat je mrežo "iz igre" zatresel Marco Borriello. Prvič je po povratku v Italijo zaigral David Beckham.