Alberto Gilardino je bil edini strelec na tekmi Inter - Bologna. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli je potrdil zmago Milana na stadionu Luigi Ferraris. Foto: EPA
Giampaolo Pazzini in Stephan El Shaarawy
Giampaolo Pazzini je mojstrsko zadel za vodstvo Milana, zaradi poškodbe mečnice pa bo moral izpustiti torkovo tekmo v Barceloni. Foto: EPA

Verončani so že v prvem polčasu povedli z 2:0 (Boukary Drame, Cyril Thereau), nato pa je v 58. minuti Edinson Cavani zapravil lepo priložnost za znižanje zaostanka, saj je zastreljal 11-metrovko. Njegov slab strel je vratar Christian Puggioni ubranil. Urugvajec je najboljši strelec Serie A (18 golov), a ni zadel že zadnjih osem tekem. Nerazpoloženi Napoli je pred gostovanjem v Veroni štirikrat zapored remiziral.
Juventus je odpor povsem obrambno usmerjene Catanie lomil vse do 91. minute, ko je zadel rezervist Emanuele Giaccherini po lepi akciji Paula Pogbaja. "Stara dama" ima zdaj pred Neapeljčani na vrhu lestvice že devet točk naskoka.
Inter in Palermo znova razočarala navijače
Nov spodrsljaj si je privoščil Inter, ki je na San Siru z 0:1 izgubil proti Bologni. V 57. minuti je iz bližine Juana Pabla Carizza (Samir Handanović je zaradi kartonov počival) premagal Alberto Gilardino. Tri minute pozneje ga je na zelenici zamenjal Rene Krhin. Gostitelji so igrali tako slabo, da so v prvem polčasu razjezili celo tiste bolj mirne navijače. Na četrto mesto se je povzpela Fiorentina, ki je z zmago na medsebojnem obračunu v Rimu prehitela tudi Lazio (0:2).
Nov boleč poraz je doživel tudi Palermo, ki ga je doma z 1:2 porazila Siena. Več sto ogročenih navijačev je po tekmi z vzklikanjem, žaljivkami in metanjem raznih predmetov pospremilo avtobus z nogometaši s stadiona.

Milan se je ogrel za Barcelono
Nogometaši Milana so že v petek prišli do treh točk v Genovi (0:2) in s tem nadaljevali pohod proti vrhu.
Gostitelji so začeli zelo dobro, dvakrat je bil nevaren napadalec Andrea Bertolacci. V 22. minuti je branilec Daniele Portanova slabo izbil žogo izpred svojih vrat, prišla je do Giampaola Pazzinija. Nekdanji napadalec Sampdorie je z izjemnim strelom z desnico poslal žogo od prečke v mrežo, Sebastien Frey je bil brez možnosti. Pazzini je šepal že pred zadetkom, nato pa je moral zapustiti igrišče, vstopil je Mario Balotelli.
Genoa je imela najlepšo priložnost na srečanju v 50. minuti, ko je Cesare Bovo s prostega strela s 25 metrov stresel prečko. Po uri igre je Cristian Zapata lepo zaposlil Balotellija, ki je z močnim strelom matiral Freya. Pet minut zatem je bil izključen Kevin Constant, ki je izgubil živce, potem ko je bil nad njim storjen prekršek in si prislužil drugi rumeni karton. Milan je tudi z deseterico uspel prednost zadržati do konca.

Rdeče-črni so z mislimi že pri torku, ko jih na stadionu Camp Nou čaka veliki test. Prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti Barceloni so dobili z 2:0. V Katalonijo ne bo odpotoval Pazzini, saj se je izkazalo, da ima manjši zlom desne mečnice.

28. krog:
JUVENTUS
- CATANIA 1:0 (0:0)
Giaccherini 91.

CHIEVO - NAPOLI 2:0 (2:0)
Drame 12., Thereau 43.
Cesar je igral vso tekmo, Jokić (oba Chievo) pa od 73. minute. Cavani (Napoli) je v 58. minuti zapravil 11-m.

PALERMO - SIENA 1:2 (1:0)
Anselmo 44.; Emeghara 51., Rosina 72./11-m
Kurtić je igral vso tekmo, Iličić (oba Palermo) pa od 58. minute.

PARMA - TORINO 4:1 (0:0)
Amauri 77., 84., 91., Sansone 80.; Santana 56.
Birsa (Torino) je igral do 82. minute.

CAGLIARI - SAMPDORIA 3:1 (1:0)
Ibarbo 18., 52., 72.; Maxi Lopez 91./11-m

INTER - BOLOGNA 0:1 (0:1)
Gilardino 57.
Handanović
zaradi kartonov ni branil, Belec (oba Inter) je sedel na klopi. Krhin (Bologna) je igral od 60. minute.

LAZIO - FIORENTINA 0:2 (0:1)