Fernando Llorente se je znašel na pravem mestu v 22. minuti. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je bil neustavljiv za obrambo Anderlechta. Foto: EPA
Arjen Robben in Franck Ribery
Arjen Robben je priboril najstrožjo kazen v 25. minuti, Franck Ribery pa je zanesljivo zadel. Foto: EPA
Sergio Agüero
Sergio Agüero je že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Moskovčanov. Foto: Reuters

Stara dama ima po treh krogih le dve točki, čez dva tedna pa v Torino prihaja Real. Galatasaray je s 3:1 odpravil Köbenhavn in ima na drugem mestu v skupini B štiri točke.

Ronaldo v Ligi prvakov zadel že sedemkrat
Kraljevi klub je pred 77.856 gledalci začel sanjsko. Že v 4. minuti je Angel di Maria sijajno poslal žogo v prazen prostor na desni strani kazenskega prostora, Cristiano Ronaldo se je izognil prepovedanemu položaju, obšel je Gianluigija Buffona in žogo z desnico potisnil v mrežo.
Italijanski prvaki so se hitro odprli. Dvakrat je zapretil Carlos Tevez. V 22. minuti je Martin Caceres z desne strani poslal predložek pred vrata, Paul Pogba je streljal iz težkega položaja z leve strani in z glavo meril naravnost v Ikerja Casillasa, ki je žogo odbil, Fernando Llorente pa jo je poslal za njegov hrbet. Le šest minut zatem je Giorgio Chiellini v kazenskem prostoru podrl Sergia Ramosa, z bele točke je bil natančen Ronaldo. Portugalec je dosegel že sedmi zadetek v letošnji Ligi prvakov.
Zelo stroga izključitev Chiellinija
Na začetku drugega polčasa so gostje ostali brez Chiellinija, ki je s komolcem udaril Ronalda in sodnik Manuel Gräfe mu je pokazal rdeči karton. Zelo stroga odločitev Nemca. V 59. minuti je Kwadwo Asamoah zamenjal Andreo Pirla, ki je prejel stoječe ovacije navijačev Reala. Zares lepa gesta! Po uri igre je Alvaro Arbeloa z desne strani podal pred vrata, kjer je Karim Benzema z bližine streljal prek vrat. Italijanom je zmanjkalo moči, Antonio Conte je poskusil še s Sebastianom Giovincom, ki je četrt ure pred koncem streljal prek vrat.
"Ibra" čaral v Bruslju
V skupini C je Paris SG naredil nov velik korak proti osmini finala. Na stadionu Constant-Vanden-Stock v Bruslju je odčital pravo lekcijo Anderlechtu (0:5). Zlatan Ibrahimović je zadel najprej v 17. minuti, nato še v 22., obakrat se je s podajo izkazal Gregory van der Wiel. Švedski velemojster je "hat-trick" dosegel že v 36. minuti z izjemnim volejem z 20 metrov. V 52. minuti je Edinson Cavani povišal na 0:4, šov Ibrahimovića pa se je nadaljeval v 62. minuti, ko je zadel četrtič. Tokrat mu je podal Tiago Silva.

Bavarci so se poigrali z Viktorijo

Bayern je na Allianz Areni popolnoma nadigral Viktorijo iz Plzna (5:0). Razmerje v strelih je bilo neverjetnih 35:1! Branilce naslova je v vodstvo v 25. minuti popeljal Franck Ribery z bele točke, potem ko je Roman Hubnik v kazenskem prostoru podrl Arjena Robbna. David Alaba je v 37. minuti povišal na 2:0 z natančnim strelom z desnico po podaji Maria Mandžukića.

Po uri igre je Robben zaposlil Riberyja, ki je z lobom matiral Matusa Kozačika. Čehi so bili popolnoma razglašeni. V 64. minuti je vstopil Mario Götze in takoj našel Bastiana Schweinsteigerja, ki je z lepim obratom prišel do strela z levico in na semaforju je pisalo 4:0. Enosmerni promet v Münchnu je zaključil Götze v sodnikovem dodatku.
Agüero odločil v Moskvi
Na prvi današnji tekmi je Manchester City v skupini D odnesel vse tri točke iz Moskve (1:2). CSKA je povedel v 32. minuti, ko je po podaji Kensukeja Honde z levico zadel Zoran Tošić. Srb je lepo poslal žogo prek Joeja Harta v mrežo. City je izenačil le dve minuti zatem, po podaji Davida Silve je zadel Sergio Agüero. Tri minute pred odmorom je argentinski mojster zadel še z glavo po lepi podaji Alvara Negreda.
Šov Kiesslinga na BayAreni
V skupini A je Bayer Leverkusen razbil Šahtar iz Donecka kar s 4:0. "Lekarnarji" so na izjemno pomembni tekmi v boju za drugo mesto povedli v 22. minuti. Stefan Kiessling je bil natančen z glavo po podaji Giulia Donatija. Na začetku drugega dela je kapetan Šahtarja Dario Srna podrl Kiesslinga, Simon Rolfes je iz enajstmetrovke povišal na 2:0. Sedem minut zatem je Sidney Sam izkoristil podajo Heung Min Sona. Končni izid je postavil Kiessling v 72. minuti.

Rdeči vragi po avtogolu do treh točk
Manchester United je z 1:0 premagal Real Sociedad. Že v drugi minuti je Wayne Rooney premešal obrambo gostov in zadel vratnico, žoga se je odbila do Iniga Martineza, ki jo je nespretno poslal v svojo mrežo.