Alberto Zaccheroni je pred začetkom tekme deloval mirno. Po tekmi ob žvižgih s tribun najbrž ni bilo več tako. Foto: Reuters
Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini je v obrambi Juventusa v prvem polčasu delo opravil z odliko. Foto: Reuters
Alessandro Del Piero.
Alessandro Del Piero se je takole razveselil zadetka. Kljub temu je veselje trajalo zelo kratek čas. Foto: Reuters
Ronaldinho
Ronaldinho proti Livornu ni uspel "sčarati" zmage Milana. Foto: Reuters
De Rossi in Chuka
Stefano Okaka Chuka je odločil tekmo na Olimpicu v Rimu. Foto: Reuters

V prvem polčasu so nogometaši obeh ekip poskrbeli za sila povprečno predstavo. V 5. minuti se je sicer izredno lepa priložnost ponudila Diegu, a je ta žogo poslal naravnost v vratarja. Igra se je odvijala predvsem na sredini igrišča, na vsake toliko časa se je na eni in na drugi strani ponudila polpriložnost. V 20. minuti so se gostje po zelo slabem posredovanju vratarja Fernanda Muslere nekako le izvlekli in žogo Alessandru Del Pieru izbili v kot. Po pol ure igre se je domačim ponudila nova priložnost, a je strel Antonia Candreve gostujoči vratar ubranil.

Enajstmetrovka vrhunec serije napadov
V drugem polčasu so Zaccheronijevi varovanci stopili na plin in začeli vršiti pritisk na vrata gostujoče ekipe. Že v 6. minuti nadaljevanja je moral Muslera posredovati ob strelu Candreve, po dobri uri igre pa je po odličnem predložku Paola De Ceglieja z glavo žogo mimo vrat poslal še Mohamed Sissoko. Kljub temu, da je gol ves čas visel v zraku, so uspeli domači nogometaši povesti šele v 70. minuti, ko je po domnevnem prekršku za enajstmetrovko strel z bele točke uspešno realiziral Alessandro Del Piero.

Mauri poskrbel za nove žvižge s tribun
Po sporno dosojeni enajstmetrovki so bili nogometaši Lazia trdno odločeni, da rezultat izenačijo in poskrbijo, da bo "pravici zadoščeno". To jim je v 78. minuti tudi uspelo. Domača obrambna linija najprej ni uspela razčistiti nevarnosti po prostem strelu Roberta Baronija, nato je še popolnoma pozabila na Maura Zarateja, ki je z leve strani pred vrata poslal odličen predložek, domačega vratarja Alexa Manningerja pa je z natančnim strelom z levico premagal Stefano Mauri. Do konca srečanja so si Torinčani prizadevali doseči zmagoviti zadetek, a je ostalo pri 1:1.

Se barka Milana počasi potaplja?
Nogometaši Milana po bolečem porazu iz prejšnjega kroga proti mestnemu tekmecu Interju tudi tokrat niso navdušili in z Livornom doma uspeli le remizirati. Že v 13. minuti je prišlo do spornega trenutka, ko je Marco Borriello ob fenomenalnem predložku Davida Beckhama padel v kazenskem prostoru Livorna, vendar glavni sodnik ni dosodil najstrožje kazni. Vseeno so domači nogometaši v končnici prvega polčasa uspeli zatresti mrežo. V 44. minuti je, namreč, po napaki gostujočega vratarja Francesca Benussija žogo iz neposredne bližine v gol zbezal Massimo Ambrosini.

Kljub temu pa zadetek Ambrosinija ni bil dovolj za vse tri točke, saj je v 54. minuti Livorno prek Cristiana Lucarellija rezultat izenačil in silovitim napadom rdeče-črnih navkljub, zdržal do konca tekme.

Roma stopnjuje svojo formo
Potem ko so v prejšnjem krogu slavili sredi Torina proti Juventusu, so nogometaši Rome zdaj zmago v derbiju nadgradili še z novimi tremi točkami proti Sieni. V 29. minuti je z roba kazenskega prostora domače v vodstvo popeljal John Arne Riise, tik pred koncem prvega polčasa pa je rezultat, po ubranjenem strelu Mata Jajala, izenačil Simone Vergassola. V drugem polčasu so varovanci Claudia Ranierija vršili strahoten pritisk na vrata Siene, v polno pa je dve minuti pred iztekom rednega dela zadel Stefano Okaka Chuka, ki bo jutri za 6 mesecev okrepil vrste Fulhama.