Harry Kane je dosegel 28. gol v letošnji sezoni v Premier ligi. Tri zadetke več ima vodilni na lestvici strelcev Mohamed Salah. Foto: Reuters
Laurent Depoitre je bil junak večera na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Nemški strokovnjak David Wagner se je znašel na rokah svojih varovancev. Foto: Reuters

Tottenham ni blestel pred 54.923 gledalci na Wembleyju. Odločitev je padla v 50. minuti, ko je Heung-Min Son zaposlil Kana v kazenskem prostoru. Sijajni napadalec je s 15 metrov poslal žogo pod prečko. Slovaški vratar Martin Dubravka je bil nemočen.

"Že pred tekmo sem vedel, da ne bo veliko lepe igre, saj je bil vložek ogromen za nas. To je zares izjemen dosežek. Znova bomo igrali v Ligi prvakov. Zavedati se moramo, da bomo vseh 38 tekem odigrali v gosteh. Naslednjo sezono bomo igrali na našem novem stadionu in to bodo prav posebni evropski večeri," je bil navdušen trener Mauricio Pochettino.

Chelsea le remiziral
Chelsea je le remiziral s Huddersfieldom na Stamford Bridgeu (1:1). Modri so pred zadnjim krogom na petem mestu, zaostajajo dve točki za Liverpoolom. Redsi bodo v nedeljo gostili Brighton in že točka jim zadostuje za potrditev četrtega mesta, ki zagotavlja Ligo prvakov tudi v naslednji sezoni.

Depoitre unovčil eno redkih priložnosti
V 50. minuti so gostje izvedli lep protinapad, Aaron Mooy je z dolgo podajo našel Laurenta Depoitreja. Vratar Chelseaja Willy Caballero je stekel proti Belgijcu, ki pa je uspel spraviti žogo mimo, nato pa je zatresel mrežo.

Chelsea je izenačil na zelo nenavaden način. Cesar Azpilicueta je z desne strani poslal prdeložek pred vrata, Mathias Jörgensen je skušal izbiti žogo, a je zadel Marcosa Alonsa v obraz in odbila se je v mrežo. V zadnjih minutah je Chelsea pritisnil, saj je nujno potreboval tri točke. Antonio Rüdiger in Andreas Christensen nista bila natančna in veliko veselje gostov se je začelo. Gostitelji so imeli ogromno premoč (streli 22:3, koti 9:0, posest 78:22 %).

Swansea pred izpadom
Huddersfield Town si je s točko zagotovil obstanek v Premier ligi, trenerja Davida Wagnerja so njegovi izbranci metali v zrak. V Championship se zagotovo selita West Bromwich in Stoke City, zelo verjetno pa tudi Swansea, ki je v torek zvečer izgubil proti Southamptonu z 0:1. Izjemno pomemben zadetek v boju za obstanek je dosegel Manolo Gabbiadini v 72. minuti v gneči pred vrati. Italijan je v igro vstopil štiri minute pred tem.