Oblak je kot prvi namestnik nosil kapetanski trak, ker je kapetan Koke tekmo začel na klopi. Varovanci Diega Simeoneja so v Vitorii-Gasteizu povedli v 70. minuti. Angel Correa in Alvaro Morata sta z dvojno podajo vrgla iz igre obrambo domačih, nato pa je Morata s strelom po tleh matiral vratarja Fernanda Pacheco.

Jan Oblak je bil prvič v letošnji sezoni kapetan
Jan Oblak je bil prvič v letošnji sezoni kapetan "atletov". Foto: EPA

Oblak nemočen ob mojstrovini Pereza
Domači so izenačili v 83. minuti. Za potezo tekme je poskrbel Lucas Perez, ki je z mojstrovino s kakšnih 20 metrov žogo poslal v desni zgornji kot nemočnega Oblaka. Madridčani so imeli rahlo premoč: posest žoge 52:48, streli 4:3 – oboje za Atletico.

Barcelona z zmago nad Valladolidom na vrh
Barcelona je v večerni tekmi s 5:1 premagala Valladolid in se vsaj za dva dni zavihtela na vrh lestvice. Katalonci so povedli že v 2. minuti, ko je Clement Lenglet "po biljardu" odbito žogo s kakšnih desetih metrov pospravil pod prečko. Žoga je zadela branilca Valladolida Federica Barba, spremenila smer in se od prečke odbila za hrbet Jordija Masipa.

"Srečno" izenačenje Valladolida
A gostje so v 15. minuti izenačili. Po prostem strelu z leve strani je izbita žoga dobesedno v koleno zadela Kika Olivasa in se odkotalila čez golovo črto.

Poškodba je preteklost: Lionel Messi je najprej odlično podal Arturu Vidalu, nato pa še sam dosegel dva lepa gola. Foto: Reuters

Mojstrovine Messija in Vidala
Barcelona je vse apetite gostov zatrla z dvema goloma v razmiku petih minut. Najprej je Lionel Messi v 29. minuti poslal prefinjen predložek v kazenski prostor, kamor je vtekel Arturo Vidal in mojstrsko s konico čevlja poslal žogo za levo vratnico nemočnega Jordija Masipa. Pet minut pozneje je Messi sijajno izvedel že prosti strel s kakšnih 25 metrov in žogo čez živi zid poslal v levi zgornji kot Masipa.

Messi in Suarez dotolkla Valladolid
Barcelona je v drugem polčasu s "pol moči" nadzirala položaj na zelenici. Messi je v 75. minuti na robu kazenskega prostora prejel podajo Ivana Rakitića, se obrnil, nato pa z diagonalnim strelom po tleh povišal na 4:1. Dve minuti pozneje je Argentinec s podajo v prazen prostor v ogenj poslal Luisa Suareza, ki je matiral Masipa za 5:1.

Luka Jović je junija v Madrid prišel iz Eintrachta za 60 milijonov evrov. Foto: Reuters

"Petarda" Reala proti Leganesu
V sredo je madridski Real gostil zadnjeuvrščeni Leganes in ga odpravil s 5:0. V 24. minuti je kapetan Sergio Ramos z 11-metrovke povišal na 3:0 in se že 16. sezono zapored vpisal med strelce v španskem prvenstvu. To je do zdaj uspelo le še Messiju. Končni izid je v 91. minuti postavil Srb Luka Jović, ki je z glavo dosegel svoj prvi zadetek za kraljevi klub.

Do tega kroga vodilna Granada bo v četrtek gostovala pri Getafeju.