Valencia je v Ligi prvakov izpadla že v tekmovanju po skupinah, v prvenstvu pa je le pet točk oddaljena od območja za izpad. Foto: EPA
Valencia rešila sezono

Varovanci Ronalda Koemana, ki so po treh zaporednih porazih v prvenstvu nepričakovano padli v spodnji del lestvice in se celo borijo za obstanek, so v Madridu povedli z dvema zadetkoma na samem začetku srečanja. V 4. minuti je bil uspešen Juan Mata, v 11. pa je v polno zadel še Alexis.

Getafe, ki je lani prav tako igral v finalu in klonil proti Sevilli, se je vrnil v igro ob koncu prvega dela, ko je enajstmetovko izkoristil Esteban Granero. V drugem polčasu so se valili nevarni napadi proti vratom Valencie, vendar pritisk ni obrodil sadu. Končni izid je sedem minut pred koncem z glavo postavil rezervist Fernando Morientes.

Valencia je osvojila 7. kraljevi pokal v zgodovini kluba.

Inter doma le remiziral
Na prvih polfinalnih tekmah italijanskega pokala je Roma z zadetkom Francesca Tottija v 47. minuti premagala Catanio z 1:0, Inter in Lazio pa sta se razšla z neodločenim izidom 0:0.