Gianluca Lapadula, čigar mati je Perujka, zaradi česar so mu ponudili tudi igranje za tamkajšnjo reprezentanco, je z Gorico leta 2014 osvojil slovenski pokal. Foto: www.alesfevzer.com

Zanj so se zanimali številni italijanski klubi, med drugim Napoli in Juventus, prav tako pa angleški prvak Leicester. Dolgo je kazalo, da se bo podal v Neapelj, a ga je Milan z bliskovito akcijo zvabil v svojo jato.
Za 26-letnim napadalcem je izvrstna sezona, saj je bil v dresu Pescare s 27 zadetki najboljši strelec italijanske druge lige, še tri pa je dosegel v končnici za uvrstitev v Serie A, v finalu katere je Pescara premagala Trapani in se po treh letih vrnila med elito.

V nedeljo ga čaka še poroka
Milan je zanj odštel devet milijonov evrov, podpisal pa je petletno pogodbo. "Zelo sem si želel priti sem, zahvaljujem se Adrianu Gallianiju in predsedniku Berlusconiju za izkazano zaupanje. To je najlepši teden v mojem življenju, saj me v nedeljo čaka še poroka z mojim dekletom Alessio," je povedal novopečeni nogometaš rdeče-črnih, ki so v pretekli sezoni zasedli sedmo mesto v najmočnejši italijanski ligi in ostali brez uvrstitve v evropske pokale.

V Novi Gorici je Lapadula, ki prihaja iz Torina in je otroška leta preživel pri Juventusu, igral v času sodelovanja tamkajšnjega kluba s Parmo. Lani je bil član tretjeligaša Teramo in mrežo je zatresel 21-krat.
Lapadula bo po Valterju Birsi (2013/14) drugi nogometaš, ki bo po igranju v slovenski ligi oblekel dres sedemkratnega evropskega prvaka.