Trener Stefano Pioli je prepričan, da bo Milan z odličnim napadalcem Rafaelom Leaom precej nevarnejši kot na prvi tekmi. Za Portugalca bi bil preboj v finale še toliko lepši, saj bo prav 10. junija praznoval 24. rojstni dan. Foto: EPA

Leao je v tej sezoni prispeval 13 golov in 13 podaj. Njegova odsotnost se je Milanu zelo poznala na zadnjih tekmah. V soboto so rdeče-črni izgubili v prvenstvu, Spezia je bila boljša z 2:0. Milan je padel na peto mesto, tri kroge pred koncem za četrtouvrščenim Laziem zaostaja štiri točke.

Prejšnji teden je Inter udarno odprl tekmo in že v 11. minuti povedel z 2:0. Zadela sta izkušena Edin Džeko in Henrik Mhitarjan. Inter je Ligo prvakov zadnjič osvojil maja 2010, pred tem pa je prestižni pokal osvojil tudi v letih 1964 in 1965.

Milan je precej uspešnejši, saj je že sedemkrat osvojil naslov evropskega prvaka (1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003 in 2007).

Edin Džeko je na prvi tekmi z izjemnim volejem v 8. minuti načel mrežo Milana. 37-letni Sarajevčan je odigral že veliko pomembnih tekem in tudi v torek bo v začetni postavi Interja. Foto: EPA

Pioli: Vsi so nas že odpisali, a še vedno obstajajo možnosti za preobrat
"Na treningu sem čutil, da vsi igralci še verjamejo v končni uspeh. Vsi so nas že odpisali, a mislimo, da še vedno obstajajo možnosti za preobrat. Pred začetkom sezone nas nihče ni pričakoval v polfinalu Lige prvakov, mi pa želimo v finale. Na prvi tekmi nismo igrali po načrtih, a v torek bo popolnoma drugačna tekma," je napovedal trener Milana Stefano Pioli.

"V obrambi moramo biti precej bolj kompaktni. Ključen bo prvi zadetek. Sploh ni pomembno, v kateri minuti bo padel. Imamo le še to možnost in prikazati moramo zunajserijsko predstavo," je dodal Pioli.

Simone Inzaghi je bil sproščen na zadnjem treningu pred odločilno tekmo. Foto: EPA

Tudi Tonali prepričan, da so možnosti za finale še vedno velike
"Vsi se zavedamo, kako pomembna je ta tekma. Vsi, ki nosimo dres Milana, razmišljamo le še o povratni polfinalni tekmi. Na teh derbijih so vedno prisotna močna čustva. Mislim, da imamo še vedno velike možnosti za preboj v finale," je dodal Sandro Tonali.

Inzaghi: Preboj v finale bi bil sanjski za našo ekipo
Inter je v soboto ugnal Sassuolo s 4:2 in se prebil na tretje mesto. Dvakrat je zadel Romelu Lukaku, ki bo v torek zelo verjetno znova začel na klopi.

"To bo ena najpomembnejših tekem v zgodovini Interja. Imamo prednost s prve tekme, Milan pa ima odlične igralce in zagotovo nam ne bo lahko. Na tako pomembnih tekmah ni dovolj igrati le s srcem, ampak bo treba imeti tudi hladno glavo. Preboj v finale bi bil sanjski za našo ekipo," je razmišljal trener Interja Simone Inzaghi.

Polfinale, povratni tekmi, torek ob 21.00:
INTER – MILAN 2:0

Verjetni postavi:

Inter: Onana, Darmian, Acerbi, Bastoni, Dumfries, Barella, Calhanoğlu, Mhitarjan, Dimarco, Martinez, Džeko.

Milan: Maignan, Calabria, Tomori, Kjaer, Theo Hernandez, Tonali, Krunić, Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao, Giroud.

Sodnik: Clement Turpin (Francija)

Sreda ob 21.00:
MANCHESTER CITY – REAL MADRID 1:1

Man. City: Ederson, Walker, Ruben Dias, Akanji, Stones, Rodri, Bernardo Silva, De Bruyne, Gündogan, Grealish, Haaland.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Rüdiger, Alaba, Modrić, Kroos, Camavinga, Valverde, Benzema, Vinícius Junior.

Sodnik: Szymon Marciniak (Poljska)

Izida prvih tekem sta v krepkem tisku. Finale bo v soboto, 10. junija, v Carigradu na stadionu Atatürk.