Dirk Kuyt je bil edini strelec na Anfieldu. Foto: EPA
Villarreal
Veselje nogometašev Villarreala ob drugem zadetku proti Napoliju. Foto: EPA
Ezequiel Lavezzi
Razočarani napadalec Napolija Ezequiel Lavezzi zapušča igrišče na stadionu Madrigal v Villarrealu. Foto: EPA

Zadetek Dirka Kuyta pet minut pred koncem povratne tekme 1/16 finala Evropske lige je zagotovil napredovanje Liverpoolu v dvoboju s Sparto iz Prage.

V češki prestolnici je bil prejšnji teden izid 0:0, Nizozemec pa je odpor gostov strl z glavo po strelu iz kota Raula Meirelesa. Na razprodanem Anfieldu so imeli sicer redsi skozi vso tekmo premoč, a številnih priložnosti do 86. minute niso izkoristili. V osmini finala se bodo pomerili z Brago, ki je že v prvem polčasu zabila dva gola Lechu iz Poznanja in nadoknadila zaostanek z 0:1 s prve tekme na Poljskem.
Edu utišal navijače Sportinga
PSV je po zaostanku z 0:1 po prvem polčasu s 3:1 premagal Lille in tako izločil vodilno moštvo francoskega prvenstva. Zadnja dva zadetka so nogometaši iz Eindhovna dosegli z igralcem več, saj je bil v 62. minuti izključen strelec Lilla Pierre Alain Frau. Prvo srečanje v Franciji se je končalo z remijem 2:2.
Glasgow Rangersi so si uvrstitev med najboljših 16 zagotovili v 92. minuti, ko je Američan Maurice Edu na gostovanju pri Sportingu v Lizboni izenačil na 2:2. Prejšnji teden je bilo na Škotskem 1:1.
Benfica je napredovanje potrdila še z drugo zmago nad Stuttgartom (0:2), Manchester City pa je s 3:0 odpravil Aris. Dvakrat je hitro zadel Edin Džeko.
Rossi pokopal rojake
Potem ko italijanskim klubom grozi, da ne bodo imeli niti enega moštva v četrtfinalu Lige prvakov, so že ostali brez vseh klubov v Evropski ligi. Izpadel je namreč še Napoli, ki ga je po remiju brez zadetkov na prvi tekmi pred domačimi navijači z 2:1 ugnal Villarreal. Zmago je "rumeni podmornici" prinesel zadetek italijanskega reprezentanta Giuseppeja Rossija v 45. minuti, ko je žogo v mrežo preusmeril Juan Camilo Zuniga.
Prvi gol za Villarreal je le dve minuti prej dosegel Nilmar, ko se je s podajo tako kot pri zadetku Rossija izkazal Borja Valero. Nekaj minut nezbranosti je Napoli drago stalo, saj je imel do tedaj vajeti igre v svojih nogah, v 17. minuti povedel z golom Mareka Hamšika (Slovak je mrežo zatresel z glavo po predložku Ezequiela Lavezzija) in imel še nekaj lepih priložnosti. Pri zapravljanju teh je prednjačil ravno Lavezzi, ki je v drugem polčasu stresel tudi vratnico. Okvir vrat je veselje preprečil še Edinsonu Cavaniju, ki je na zelenico prišel v 53. minuti. Napoli zdaj čaka derbi z Milanom. Tekma bo na sporedu v ponedeljek.