Trenutek, ki je obrnil potek tekme - Patrice Evra je ob koncu prvega polčasa v svojem kazenskem prostoru s prekrškom ustavil Stevena Gerrarda. Foto: Reuters
Nemanja Vidić
Nemanja Vidić je bil še na drugi letošnji tekmi proti Liverpoolu izključen. Obe tekmi je dobila ekipa iz mesta Beatlov. Foto: Reuters
Wayne Rooney in Cristiano Ronaldo
Wayne Rooney je po prvem zadetku takole 'naskočil' Cristiana Ronalda, a nato je šlo za gostitelje vse navzdol ... Foto: Reuters
Andrej Aršavin
Andrej Aršavin (Arsenal) je zadel že v prvi akciji na tekmi proti Blackburnu. Foto: Reuters

Rdeči vragi so v Premier League izgubili prvič po seriji 11 zmag in imajo zdaj na vrhu lestvice pred Liverpoolom štiri točke prednosti in eno odigrano tekmo manj. Liverpool je s tem dopolnil sanjski teden, saj je med tednom v Ligi prvakov nadigral Real s 4:0 in se uvrstil v četrtfinale.

Reina po nepotrebnem zagrešil enajstmetrovko
Gostitelji so povedli v 23. minuti, ko je enajstmetrovko zanesljivo izkoristil Cristiano Ronaldo. Najstrožjo kazen je povsem nepotrebno zakrivil vratar Liverpoola Pepe Reina, ki je v kazenskem prostoru zrušil Dži Sung Parka, potem ko si je ta tako ali tako dal predolgo žogo in ni bil več v priložnosti za gol.

Torres izkoristil hudo napako Vidića
Le pet minut pozneje je izenačil Fernando Torres. Veliko napako je naredil Nemanja Vidić, ki je bil neodločen v dvoboju in Špancu dobesedno podaril žogo. Torres se je sam znašel pred Van der Sarom in v slogu velikega mojstra poslal žogo mimo Nizozemca.

Gerrard z bele točke za vodstvo Redsov
Do popolnega preobrata je prišlo v 44. minuti. Patrick Evra je nekaj centimetrov v kazenskem prostoru pokosil Stevena Gerrarda in sodniku ni preostalo nič drugega, kot da pokaže na novo enajstmetrovko. Van der Sar se je vrgel v pravo smer, a je bil strel Gerrarda preveč natančen.

Odločilna 77. minuta
V drugem polčasu so gostitelji pritisnili z vsemi topovi, a si razen terenske premoči niso priigrali večjih priložnosti. Odločilen trenutek je prišel v 77. minuti, ko je bil nesrečni Vidić (sicer najresnejši kandidat za najboljšega igralca sezone) izključen zaradi grobega prekrška nad prodirajočim Gerrardom. Ko so vsi pričakovali, da bo prosti strel izvajal Liverpoolov kapetan, je po žogi udaril Brazielc Aurelio in jo mojstrsko spravil mimo van der Sara, ki je obstal na mestu. V sodnikovem podaljšku je piko na i izjemni Liverpoolovi zmagi postavil rezervist Andrea Dossena, ki je po podaji vratarja Reina z lobom spravil v mrežo.

Chelsea opozarja nase
V Londonu sta se udarila Chelsea in Manchester City, ki je večino tekme dobro onemogočal igro modrih, a dopustil usodno napako v 18. minuti. Frank Lampard je s 40 m izvedel prosti strel, z močnim in natančnim udarcem je v kazenskem prostoru našel povsem osamljenega Michaela Essiena, ki je iz voleja dosegel edini zadetek na srečanju. Chelsea se je zaradi boljše gol razlike od Liverpoola ponovno zavihtel na drugo mesto.