Nogometaši Maribora imajo na vrhu lestvice ob dveh tekmah manj tri točke prednosti pred Olimpijo. Foto: BoBo
Agim Ibraimi
Agim Ibraimi je podal pri vodilnem golu Maribora. Foto: BoBo
Rudar Velenje
Nogometaši Rudarja se iz Nove Gorice vračajo s tremi točkami. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Ante Šimundža
Bo Ante Šimundža znova sedel na klop Mure 05? Foto: MMC RTV SLO
Aluminij klonil četrtič zapored
Po porazu z Domžalami odstopil Bogatinov
Zmage Maribora, Rudarja in Domžal

Vijoličasti so upravičili vlogo favoritov. V 10. minuti je po podaji Agima Ibraimija z leve strani z glavo zadel Alen Ploj. Mariborčani so podvojili prednost v 41. minuti, ko je Nikola Komazec po podaji Dejana Mezga žogo mimo vratarja potisnil v mrežo.

V drugem polčasu so imeli domači še nekaj priložnosti za povišanje vodstva, a je v vratih Aluminija blestel Tomaž Murko. Na drugi strani je Klemen Bingo v 92. minuti z glavo matiral mariborskega vratarja za častni zadetek gostov.

Vuka zadela za Domžale
Domžale
so z 2:1 slavile v Murski Soboti, potem ko sta zadela Goran in Slobodan Vuk, medtem ko je častni zadetek za domače prispeval Mate Eterović.

Gostje so povedli v 23. minuti, ko se je po globinski podaji Goran Vuk sam znašel pred Filipom Drakovićem in ga matiral s strelom v njegov levi kot.

Fazanerija skandirala "Ante Šimundža"
Prav Draković je bil "krivec" za drugi gol gostov, saj je v 55. minuti žogo podal na nogo Slobodanu Vuku, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže. Malo pozneje je Draković dobil dvoboj z Vukom. Mura se je v 73. minuti z golom Mateja Eterovića vrnila v igro, a nato neuspešno napadala za izenačenje. Domžalski vratar Nejc Vidmar je ustavil poskuse Arpada Vaša, Damjana Boharja in Dragana Jelića. Po tekmi je odstopil trener Oliver Bogatinov, Fazanerija pa je skandirala ime Anteja Šimundže, ki je v lanski sezoni muraše senzacionalno popeljal do tretjega mesta. Šimundža je junija prevzel GAK, a je klub zaradi finančnih težav šel v stečaj, tako da je Šimundža zdaj prost.

Rudar že po 16 minutah vodil z 2:0
V Novi Gorici je Dalibor Radujko s strelom od daleč že v drugi minuti popeljal Rudar v vodstvo. Žoga je končala v desnem spodnjem kotu vrat Vasje Simčiča. Na 2:0 je v 16. minuti povišal Sebastjan Berko, potem ko je izkoristil podajo Mateja Podlogarja. Domači so po hladnem tušu imeli pobudo, a jim je ni uspelo kronati z golom.

Bratanović in Čonka postavila piko na i
Novogoričani so nov udarec doživeli na začetku drugega dela, ko je Miha Gregorič kot zadnji mož obrambe podrl Elvisa Bratanovića, tako da je dobil rdeči karton. Malo pozneje je prečka preprečila veselje Rajku Rotmanu. Kljub igralcu manj so domači poskušali vse, da bi ujeli priključek. V 62. minuti se je Dejan Žigon sam znašel pred Matjažem Rozmanom, a je slednji dobil dvoboj. Uspešnejši kot domači so bili gosti. V 87. minuti je po samostojni akciji zadel Bratanović, dve minuti pozneje pa še Branislav Čonka.