Veliko razočaranje Mariborčanov po zadnjem sodnikovem žvižgu. Foto: BoBo

Bolgarski prvaki so bili na prvi tekmi na domači zelenici bistveno boljši, toda mreže vijoličastih jim ni uspelo zatresti. Veliki junak prvega dvoboja je bil mariborski vratar Kenan Pirić. Med obračunoma je Ludogorec ostal brez trenerja, Stojča Stoeva pa je na klopi zamenjal njegov pomočnik Stanisla Genčev. Njegovi varovanci so odlično začeli povratno srečanje.

V prvih 25 minutah so dvakrat zadeli, bili nevarnejši in imeli pobudo. Niti igre so imeli v svojih rokah do 65. minute, ko je zadel Marcos Tavares. Sledil je še hiter zadetek Rudija Požega Vancaša in Maribor se je prebudil.

Slovenski prvaki so zaigrali bistveno agresivneje in z veliko več energije. Napadali so, toda tretjič poti v nasprotno mrežo niso našli in sanje o četrti uvrstitvi v Evropsko ligo so se razblinile. Ludogorec je po zaslugi golov v gosteh napredoval in si prislužil tudi zajetno denarno nagrado.

Marcelinho in Keserü zatresla vijoličasto mrežo

Čeprav so gostje takoj napadli, pa so prvo večjo priložnost imeli Mariborčani. Po prekršku nad Luko Zahovićem je prosti strel z roba kazenskega prostora izvedel Rok Kronaveter, a je zadel le živi zid. Prvič so bolgarski prvaki resneje domača vrata ogrozili v 14. minuti, ko je Cicinho poslal predložek pred vrata. Claudiu Keserü je bil v skoku prenizek, toda žoga je na drugi strani prišla do Wandersona, ki je imel zaključni strel, vendar je bil Pirić dobro postavljen in je žogo zanesljivo ujel.

Marcelinho je mojstrsko načel mariborsko mrežo. Foto: BoBo

Tri minute pozneje se je mreža vijoličastih zatresla. Maribor je imel na voljo kot, ki pa ga Kronaveter ni najbolje izvedel. Orli so hitro žogo prepeljali na drugo stran. Domači nogometaši so jim prelahko pustili, da so prešli v napad. Na levi strani je do žoge prišel nevarni Marcelinho, ki je ob Martinu Milcu pripravil strel. Brazilec z bolgarskim potnim listom je imenitno zavrtinčil žogo mimo domačega bočnega branilca in nemočnega Pirića v mrežo ter utišal Ljudski vrt.

Osem minut zatem je Ludogorec povišal prednost. Cicinho je ob dveh mariborskih branilcih preigraval v kazenskem prostoru. Ko se je že zdelo, da se je zapletel, se je obrnil, ob tem pa ga je podrl Mitja Viler in angleški sodnik Craig Pawson je pokazal na belo točko. Pirić se je vrgel v pravo smer, a je bil strel Keserüja dovolj natančen za gostujoče vodstvo z 2:0. Pred koncem polčasa, natančneje v 37. minuti, so si vijoličasti priigrali veliko priložnost. Zahović je v protinapadu lepo žogo med dvema bolgarskima branilcema spravil v kazenski prostor, kamor je utekel Kronaveter, ki pa je neoviran meril mimo vrat.

Tavares in Požeg Vancaš vlila upanje

Rudi Požeg Vancaš se je izkazal z golom in podajo. Foto: BoBo

V prvih 20 minutah drugega dela se je zdelo, da je imel Ludogorec vse pod nadzorom, toda Darko Milanič je zadel z menjavama. Denis Klinar, ki je ob polčasu zamenjal Milca, je prestregel žogo, prenesel igro na drugo stran do Požega Vancaša, ki je z izvrstno podajo na robu kazenskega prostora zaposlil Tavaresa. Mariborski kapetan je v igro vstopil pet minut pred tem namesto Kronavetra. Rafael Forster je izpadel iz igre in Tavares se je sam znašel pred Plamenom Ilijevom ter ga rutinirano premagal s konico nogometnega čevlja leve noge.

Sedem minut pozneje so vijoličasti izenačili. Prosti strel je povsem z leve strani izvedel Požeg Vancaš, ki je s podajo iskal Sašo Ivkovića. Branilec, ki je zadnjič nosil dres Maribora, saj se seli v Združene arabske emirate, je bil prenizek, toda Ilijev je prepozno reagiral in žoga je končala za njegovim hrbtom. Maribor se je prebudil in vse moči usmeril v napad. Vroče je bilo pred gostujočimi vrati v 89. minuti, ko je Požeg Vancaš v kazenskem prostoru iskal Zahovića, nekoliko nespretno je posredoval Moti, a je žoga za las zgrešila vrata.