Marcos Tavares je zapečatil usodo Škotov. Foto: Marko Madžarac
Maribor
Mariborčane le še ena ovira loči od nastopa v Evropski ligi. Foto: Sandi Fišer
Steven Gerrard
Steven Gerrard je z 11-metrovke dosegel drugi zadetek ob zmagi Liverpoola proti Rabotničkemu z 2:0. Foto: Reuters
Zadetki s tekme Hibernian - Maribor

Že po prvi tekmi prejšnji četrtek v Ljudskem vrtu so imeli Mariborčani veliko prednost, saj so na Škotsko odpotovali s popotnico 3:0. Tudi na stadionu Easter Road ničesar niso prepuščali naključju. Gostitelji so sicer igrali bolje kot v Mariboru, imeli na začetku tekme nekaj polpriložnosti, a prvi so zadeli slovenski podprvaki.
V 19. minuti jih je z glavo iz bližine popeljal v vodstvo Marcos Tavares. Iz kota mu je podal Dejan Mezga. V 26. minuti je imel lepo priložnost Siniša Andželkovič, a je z glavo meril previsoko. Še eno priložnost je zamudil Armin Bačinovič, v 34. minuti pa je Mezga zadel vratnico.
Maribor vodil s 3:1
Gostitelji so izenačili v 54. minuti. Najbolj nevaren igralec v vrstah "Hibsov" Edwin de Graaf je po strelu Anthonyja Stokesa spremenil smer žogi, ki je zletela v desni spodnji kot in se znašla za hrbtom vratarja Marka Pridigarja. Mezga je v 67. minuti zadel za novo vodstvo varovancev Darka Milaniča, potem ko je uspešno izvedel 11-metrovko. Nad njim je bil storjen tudi prekršek, podrl ga je Kevin McBride.
V 73. minuti je s svojim drugim zadetkom na 3:1 povišal Tavares. Po podaji Daliborja Volaša je iz bližine žogo poslal v levi zgornji kot. Tudi pri Hibernianu se je De Graaf še enkrat vpisal med strelce. Podal je Colin Nish, Nizozemec pa je zatresel desni zgornji kot. A to je bilo tudi vse, kar je uspelo škotskemu moštvu. 10.000 gledalcev se je moralo sprijazniti, da je Maribor boljša ekipa, ki se je zasluženo uvrstila naprej.