Lieke Martens je dosegla oba gola na Roazhon Parku v Rennesu. Foto: Reuters

Evropske prvakinje so se morale pošteno potruditi za zmago. Povedle so v 17. minuti, ko je Lieke Martens s peto velemojstrsko preusmerila žogo v mrežo s petih metrov po podaji iz kota. Minuto pred odmorom je izenačila Jui Hasegava, ki je z lobom ukanila vratarko Sari van Veenendaal.

Italijanske nogometašinje v četrtfinalu svetovnega prvenstva

V drugem polčasu so bile Japonke precej bolj nevarne. Priigrale so si številne priložnosti, največjo je zapravila Hina Sugita, ki je v 79. minuti stresla prečko. Kazen je prišla v zadnji minuti rednega dela. Branilka Saki Kumagai je z roko blokirala strel Vivianne Miedeme. Videosodnik je potrdil najstrožjo kazen in Martensova je v 91. minuti zanesljivo zadela z enajstih metrov. V 93. minuti so Japonke vse moči usmerile v napad in prišle do strela v gneči, a je Sherida Spitse izbila žogo z golove črte.

Italijanke zanesljivo med osmerico
Italijanke so v Montpellieru ugnale Kitajsko z 2:0. Valentina Giacinti je zadela po četrt ure igre, unovčila je veliko zmedo v obrambi Kitajk. Končni izid je postavila Aurora Galli v 49. z natančnim strelom z desno nogo s 25 metrov.

Četrtfinalni obračuni se začenjajo v četrtek, ko se bodo srečale Norvežanke in Angležinje. Tekmo bo gostil Le Havre, prenos pa bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.