Juan Mata je odločil tekmo na Old Traffordu. Rdeči vragi imajo velik motiv v Pokalu FA, saj so v Premier ligi precej zaostali, tudi v ligaškem pokalu pa so prvo polfinalno tekmo proti Manchester Cityju izgubili z 1:3. Foto: Reuters

Prva tekma na stadionu Molineux 4. januarja se je končala brez zadetkov, rdeči vragi pa niso niti enkrat streljali v okvir vrat. Na Old Traffordu so bili precej bolj nevarni (streli 11:7, v okvir vrat 6:2).

Videosodnik razveljavil gol Neta
Gostje, ki so lani v četrtfinalu izločili Manchester United iz Poakla FA z 2:1, so začeli odločno. V 12. minuti je Fed v svojem kazenskem prostoru nespretno zadel Nemanjo Matića, Neto se je znašel sam pred vratarjem Sergiem Romerom in ga zlahka ukanil. Oglasil se je videosodnik in zadetek razveljavil zaradi igranja z roko. Žoga je oplazila roko Raula Jimeneza in se odbila do Neta.

V nadaljevanju prvega polčasa so bili rdeči vragi nevarnejši. Vratar John Ruddy se je izkazal pri strelu Mate, nato pa je tri minute pred odmorom sijajno posredoval še pri poskusu Daniela Jamesa.

Martial odlično našel Mato
James je v 52. minuti poskušal z diagonalnim strelom z leve strani, a je žoga malce zletela mimo vrat. Odločitev je padla sredi drugega dela, ko je Anthony Martial lepo zaposlil Mato. Španec je stekel sam proti vratom in mojstrsko lobal Ruddyja.

Napadalec Marcus Rashford je vstopil v 64. minuti, vendar je bil na zelenici le četrt ure, nato pa je odšepal v garderobo.

Četrti krog Pokala FA bo na sporedu naslednji konec tedna. Manchester United še nima tekmeca, saj je bila tekma med Tranmerejem in Watfordom preložena na 23. januar zaradi poplavljene zelenice na Prenton Parku.