Josip Iličić je lani kot meteor zablestel v Serii A (34 tekem, osem golov in osem podaj v 2.610 minutah), letos pa igra po sistemu toplo-hladno, minutaža je veliko manjša in tudi učinek (27 tekem, dva gola in šest podaj v 1.732 minutah). Foto: EPA
Josip Iličić in Fabrizio Miccoli (Palermo)
Miccoli pred novinarji ni ponovil kritik z igrišča in je zatrdil, da se bodo že v slačilnici pogovorili med seboj. Foto: EPA
Milivoje Novaković
Milivoje Novaković je proti Borussi Dortumund s četrtim letošnjim golom popeljal Kőln v vodstvo z 1:0, nato pa so jim nemški prvaki nasuli kar šest golov. Foto: EPA
Tim Matavž
Tim Matavž je med tednom prekinil strelski post in se s PSV-jem uvrstil v finale nizozemskega pokala. V nedeljo pa je izgubil proti klubu, za katerega je navijal v otroštvu - Ajax je bil od PSV-ja boljši z 2:0. Foto: EPA

"Sarma" je hitro poskrbel za obrambo večera, ko je v 8. minuti s panterskim skokom ubranil prosti strel Fabrizia Miccolija, ki je meril v sam levi zgornji kot. Kapetan Palerma se je Slovencu oddolžil še z natančnejšim strelom za 1:0, nato Udinesejeva št. 1 ni imela več veliko dela, za kar gre v končnici tekme zahvala tudi raztresenemu Josipu Iličiću, ki je v 20 minutah zgubil vse ključne žoge v napadu.

Mišo Brečko se kljub polomu Kölna z Dortmundom (1:6) lahko veseli. V petek je drugič postal oče, saj je žena Tamara rodila punčko Miko. "Vsi smo zelo veseli. Zdaj ima najin sinček sestrico," je bil presrečen 27-letni Trboveljčan, ki ima z ženo tudi 2-letnega Marka.

20 minut igre dovolj za najslabšo oceno

V 80. minuti je "Jojo" neuspešno želel izsiliti enajstmetrovko, za slab igralski vložek pa je bil nagrajen z rumenim kartonom. Štiri minute pozneje pa je bil prepočasen za idealno podajo Miccolija pred vrata Handanovića. V naslednjem napadu so na to Furlani izenačili in osvojili pomembno točko v boju za Ligo prvakov.

Kamere Sky Sporta so po zadnjem sodnikovem žvižgu ujele kapetana Sicilijancev med besnenjem nad nekaterimi soigralci, pri čemer se je jasno slišalo jezne besede: "Nekateri so se sprehajali po igrišču." Predvidoma so besede letele na Iličića, ki so ga kljub le 20 minutam igre v večini medijev označili za najslabšega domačega igralca tekme.

Mutti: "Ni bil povsem v tekmi"
Miccoli se pred novinarji sicer ni želel spomniti kritik, zato pa se trener Bortolo Mutti ni mogel izogniti vprašanju, ali ga Iličić kdaj res ne spravlja ob živce. "Rad imam svoje igralce in vedno jim želim pomagati. Danes je vstopil v najtežjem delu tekme in najverjetneje ni bil takoj povsem v tekmi. Vse bo bolje naslednjič," je bil diplomatski Mutti, ki se zaveda, da ima nepredvidljivi Kranjčan najboljšo mogočo podporo v Palermu - pri še bolj nepredvidljivem predsedniku Mauriziu Zampariniju.

Slednji je pred tekmo ponovil, da "Jojo" ni na prodaj kljub neprepričljivi letošnji sezoni, v kateri so po odhodu Javierja Pastoreja od Slovenca toliko pričakovali. "Aurelio De Laurentis (lastnik Napolija) me je poklical in vprašal, ali imam zanj kakšnega igralca. Rekel sem si, da jih bom letos zadržal vse. Abel Hernandez in Josip Iličič nikakor nista na prodaj," je za radijsko postajo Kiss Kiss povedal Zamparini in potrdil, da se Napoli še vedno zanima za Iličića.

V igri velika imena: Napoli, Roma in Inter
Tukaj je še Roma, kjer je športni direktor Walter Sabatini, ki je pripeljal Iličića iz Maribora v Serio A, medtem pa nekateri trdijo, da je Inter že dosegel načelni dogovor z Zamparinijem in celo Iličićevim agentom Amirjem Ružnićem, kar naj bi tudi bil vzrok razglašene predstave proti Udineseju.
Drugi "Italijani" igrajo veliko manj, Boštjan Cesar in Bojan Jokić ostajata na stranskem tiru Chieva, Valter Birsa pa še naprej greje klop Genoe. Drugi polčas je tokrat odigral Rene Krhin, ki pa ni izstopal ob porazu Bologne v Atalanti (2:0).

Še več nesreče pa imajo Slovenci v Serii B, kjer imajo večinoma težave z zdravjem. Siniša Anđelković, ki je zaradi poškodbe izpustil več kot pol sezone, se je ob koncu tekme Ascoli - Pescara (3:0) vnovič poškodoval. Poškodbo stegenske mišice je obnovil tudi Jasmin Kurtić, ki je bil zamenjan že sredi 1. polčasa dvoboja Varese - Rebggina (2:0), pri čemer pa je predtem uspešno podal za prvi gol "leopardov".

"Tigri" prvič letos igrali brez Korena
Med tednom se je poškodoval tudi nekdanji kapetan Slovenije Robert Koren, ki je ob porazu Hulla s Southamptonom (0:2) odigral le prvi polčas, potem pa je bil zamenjan zaradi poškodbe stegenske mišice. ''To je velik udarec tako za Robija kot za nas,'' ni bil nič kaj dobre volje trener Nick Barmby, ki je nato v soboto v 39. krogu 2. angleške lige znova izgubil v Leicestru (1:2), pri čemer so "tigri" prvič v letošnjem prvenstvu začeli tekmo brez slovenskega nogometaša.

Vrhunci tekme Palermo - Udinese 1:1

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Slaviše Stojanovića (23 igralcev)

/

Darijan MatićKrivbas Krivji Rih (UKR)Krivbas - Tavrija 0:3vso tekmo 45' - 6. karton
Aleksander RadosavljevićADO Den Haag (NIZ)Den Haag - Twente 1:1