Lionel Messi ima veliko razlogov za zaskrbljenost, saj je igra Argentine že dalj časa brez repa in glave. Foto: Reuters
Falcao preprečil zmago Brazilije

Argentinci so dobili zadnjih šest domačih tekem proti Venezueli in pričakovati je bilo, da bodo Lionel Messi, Paulo Dybala, Angel Di Maria, Mario Icardi in drugi dobro plačani nogometaši zlahka odpravili Venezuelce, ki so predtem na 15 tekmah zbrali le sedem točk. A je Argentina prikazala še eno bledo predstavo in tako ostaja na petem mestu južnoameriških kvalifikacij, ki vodi v dodatne kvalifikacije.

Venezuela je povedla na začetku drugega polčasa, ko je Sergia Romera premagal Jhon Murillo. Le štiri minute pozneje so Argentinci izenačili. Marcos Acuna, ki je v 25. minuti zamenjal Di Mario, je v kazenski prosto poslal predložek, žogo pa je v lastno mrežo zabil Rolf Feltscher. Argentinci tudi v nadaljevanju niso prikazali predstave, ki se od njih pričakuje, tako da so bili ob odhodu z igrišča nagrajeni z glasnimi žvižgi.

"Venezuela se je dvignila, ko so spoznali, da jih ne moremo pokončati. Izpustili smo lepo priložnost, da se približamo Rusiji. To je nogomet in to se dogaja," je povedal argentinski selektor Jorge Sampaoli. Oktobra se bodo Argentinci doma pomerili z neposrednim tekmecem za odhod na SP, Perujem, nato pa gostovali pri Ekvadorju.

V težavah so se znašli tudi Čilenci, ki so doživeli poraz (1:0) proti prav tako odpisani Boliviji. Čilenci so na šestem mestu, točko za Argentino.

BOLIVIJA - ČILE 1:0 (0:0)