Veselje Lionela Messija s Cescom Fabregasom in Xavijem Hernandezom. Foto: Reuters
Jordi Alba, Xavi Hernandez
Mrežo Mallorce je z odlično izvedenim prostim strelom načel Xavi Hernandez. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo jo je skupil povsem na začetku tekme, nato pa je zatresel mrežo Levanteja. Foto: EPA
Alvaro Morata
Alvaro Morata je bil pravi adut s klopi Joseja Mourinha. Foto: Reuters
Novi zmagi Barce in Reala

S tem je prehitel tudi dosežek legendarnega Peleja iz leta 1958 in zdaj lovi rekord odličnega nemškega napadalca Gerda Müllerja, ki je pred 40 leti mrežo zatresel 85-krat. Messi je 77. v dresu Barce nasprotno mrežo zatresel vsaj dvakrat.
Po 0:3 Mallorca do 2:3
Barca je na Iberostarju povedla po mojstrskem prostem strelu Xavija. Še pred koncem polčasa so gostje dvakrat zatresli domačo mrežo. Najprej je po preigravanju na robu kazenskega strela Messi presenetil Duduja Aouateja. Le minuto pozneje je z natančnim plasiranim strelom za 3:0 zadel Cristian Tello.
V 58. minuti je Mallorca zaostajala le še za gol. Najprej je veliko napako katalonske obrambe kaznoval Michael Pereira, nato pa je bil po igranju z roko v kazenskem prostoru Sergia Busquetsa z bele točke natančen Victor Casadesus. Končni izid je v 70. minuti po domiselni podaji s prsmi Alexisa Sancheza s strelom pod prečko postavil Messi.

Morata poskrbel za tri točke Reala
Mladenič Alvaro Morata je rešil Real proti Levanteju. Rezervist je vsega minuto po vstopu v igro zadel za zmago kraljevega kluba na gostovanju v Valencii z 2:1. Tekma je bila na meji regularnosti, saj je bila zelenica povsem razmočena.

Že na začetku tekme je David Navarro s komolcem razbil arkado Cristianu Ronaldu. Portugalec je v 21. minuti z iznajdljivim strelom povedel Real v vodstvo. Prvi zvezdnik gostujočega moštva je med polčasom ostal v garderobi, namesto njega pa je Jose Mourinho na igrišče poslal Raula Albiola.

Alonso zapravil 11-m
V 62. minuti so po hitri akciji Obafemija Martinsa in Angela domači nogometaši izenačili. Predtem je Real kar dvakrat zadel okvir vrat. Z glavo je prečko zadel Pepe, strel Sergia Ramosa s peto pa je v prečko preusmeril Papakouly Diop.

V 76. minuti je imel po prekršku nad Josejem Callejonom, ki je bil sicer storjen zunaj kazenskega prostora, Xabi Alonso na voljo strel z bele točke, a se je z obrambo izkazal Gustavo Munua. V 84. minuti je Real rešil Morata, ki je bil uspešen z glavo.

Atletico ostaja na -3
Najbližji zasledovalec Barcelone ostaja madridski Atletico, ki je pred domačimi navijači na Vicente Calderonu z 2:0 ugnal mestnega tekmeca Getafe. Zadela sta Adrian in Arda Turan.

11. krog:
REAL BETIS - GRANADA 1:2 (0:1)
Martin 62.; Torje 8., Rico 74.

RAYO VALLECANO - CELTA VIGO 3:2 (0:2)
Carrilho 59., Tito 71., Piti 82./11-m; Aspas 12., 34.
RK: Cabral 40./Celta

ESPANYOL - OSASUNA 0:3 (0:1)
Alvaro 22., Sola 63., Onwu 77.

ZARAGOZA -
DEPORTIVO 5:3 (1:2)
Apono 27., Montanes 61., Soberon 66., Postiga 77., 82.; Gama 17., Riki 27., Diaz 90.

MALLORCA - BARCELONA 2:4 (0:3)
Pereira 55., Casadesus 58./11-m; Xavi 28., Messi 44., 70., Tello 45.

Mallorca: Aouate, Ximo (81./Fernandez), Conceicao, Bigas, Nsue, Pina, Pereira, Marti (72./Fontas), Victor, Hemed (46./Alfaro).

Barcelona: Valdes, Dani Alves, Pique, Mascherano (83./Bartra), Jordi Alba (86./Montoya), Busquets, Xavi, Fabregas, Tello, Villa (65./Sanchez), Messi.

Sodnik: Ignacio Iglesias Villanueva

ATLETICO MADRID - GETAFE 2:0 (2:0)
Adrian 24., Turan 43.

LEVANTE - REAL MADRID 1:2 (0:1)
Angel 62.; Ronaldo 21., Morata 84.
Xabi Alonso (Real) je v 76. minuti zapravil 11-m.

Levante: Mununa, Lopez, Ballesteros, Navarro, Juanfran, Iborra, Diop (86./Ruben), Zhar (54./Angel), Barkero (86./Michel), Juanlu, Martins.

Real Madrid: Casillas, Arbeloa (69./Kaka), Pepe, Sergio Ramos, Coentrao, Essien, Xabi Alonso, Özil (83./Morata), di Maria, Callejon, Ronaldo (46./Raul Albiol).

Sodnik: Cesar Muniz Fernandez

Lestvica
BARCELONA 11 10 1 0 36:14 31 ATLETICO MADRID 11 9 1 1 24:11 28 REAL MADRID 11 7 2 2 27:8 23 REAL BETIS 11 6 1 4 18:17 19 MALAGA 11 5 3 3 15:9 18 LEVANTE 11 5 2 4 13:16 17 RAYO VALLECANO 11 5 1 5 16:25 16 VALLADOLID 11 4 3 4 16:12 15 VALENCIA 11 4 3 4 14:13 15 SEVILLA 11 4 3 4 13:13 15 ZARAGOZA 11 5 0 6 14:18 15 ATHLETIC BILBAO 11 4 2 5 16:21 14 REAL SOCIEDAD 11 4 1 6 12:16 13 GETAFE 11 4 1 6 12:18 13 MALLORCA 11 3 2 6 12:19 11 GRANADA 11 3 2 6 11:18 11 CELTA VIGO 11 3 1 7 13:17 10 DEPORTIVO 11 2 4 5 18:25 10 ESPANYOL 11 2 3 6 12:18 9 OSASUNA 11 2 2 7 11:15 8