Lionel Messi je v sijajni formi, kar dokazuje iz tekme v tekmo. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo in Gonzalo Higuain
Cristiano Ronaldo in Gonzalo Higuain se veselita tretjega Realovega zadetka. Foto: EPA

Argentinec je v dobrem tednu dosegel osem zadetkov. Prejšnjo soboto je tri gole zabil Valencii, v sredo pa dva Stuttgartu v Ligi prvakov. Tokrat je mrežo gostiteljev načel v 5. minuti z glavo, ko ga je s predložkom lepo našel Pedro. V 65. minuti je na 2:0 povišal po sijajni samostojni akciji, v kateri je nanizal in osmešil kar nekaj branilcev Zaragoze, 13 minut pozneje pa je zadel še z lepim polvisokim strelom z roba kazenskega prostora.
"Ibra" potrdil zmago
Za nekaj skrbi v vrstah Kataloncev je v zadnjih petih minutah z dvema zadetkoma poskrbel rezervist Adrian Colunga, a je nato navijače Barce pomiril Zlatan Ibrahimović z uspešno izvedeno 11-metrovko po prekršku Jirija Jarošika nad - kom drugim kot - Messijem. Švedskemu napadalcu sicer skozi vso srečanje ni šlo po načrtih, saj je zgrešil vrsto priložnosti.

Van der Vaart si je pred golom pomagal z roko
Real je že v soboto doma premagal Sporting iz Gijona s 3:1. Gostje so se dobro upirali Madridčanom in v 53. minuti celo povedli prek Davida Barrala, ki je zadel ob bližnji vratnici. Dve minuti pozneje je izenačil Rafael van der Vaart, ko njegov zadetek zelo razburil goste. Nizozemec si je namreč po odbiti žogi vratarja Juana Pabla po močnem prostem strelu Cristiana Ronalda pomagal z roko, kar je po tekmi tudi priznal.
V 57. minuti so bili z golom Xabija Alonsa gostitelji že v prednosti, zmago pa je v 68. minuti s svojim 20. zadetkom v letošnji Primeri Division (Messi jih ima 25) potrdil Gonzalo Higuain, ki je pred strelom lepo prodrl na rob kazenskega prostora. Kraljevi klub je tako na 14. domači tekmi še 14-ič zmagal in ima na vrhu lestvice tako kot Barcelona 68 točk.

Sevilla doživlja šok za šokom
Sevilla je po izpadu v Ligi prvakov proti CSKA-ju iz Moskve doživela nov grenak poraz na gostovanju pri Espanyolu (0:2).