Lionel Messi je dosegel že 25. hat trick v dresu Barcelone, 18. v španskem prvenstvu. Foto: EPA
Andres Iniesta
Andres Iniesta, ki je prejšnji konec tedna doživel tragedijo, ko sta zaradi zapleta med nosečnostjo izgubila otroka, je zadetek posvetil ženi Anni. Španski virtuoz se je na tekmi izkazal s še dvema podajama. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Takole je gol proslavil Cristiano Ronaldo, ki vodi na lestvici strelcev španskega prvenstva. Foto: EPA
Karim Benzema
Nastop Karima Benzemaja, ki je v zadnjem času blestel v konici napada Reala, je na el clasicu pod vprašajem. Foto: EPA
Diego Costa
Diego Costa je dosegel 22. zadetek v letošnji sezoni La Lige. Foto: EPA

Lionel Messi je podrl nov rekord. Pri 26 letih je postal najboljši strelec Barcelone vseh časov. Popravil je rekord Paulina Alcantare, Filipinca, ki je v 13 sezonah za Barcelono dosegel 369 golov, blestel pa je v 20. letih. Argentinec za prvo ekipo Barce igra od leta 2004, zdaj pa je v dresu blaugrane zabil že 371-krat. V 18. minuti je Messi popeljal gostitelje v vodstvo, ko je zabil po lepi akciji Pedra, Xavija in podaji Alexisa Sancheza. Štiri minute pozneje je z leve strani po dvojni podaji z Andresom Iniesto Jordi Alba podal pred vrata, Sanchez pa povišal na 2:0.

Pri 41 letih je slovo napovedal Rivaldo. Brazilski zvezdnik, ki je leta 1999 dobil zlato žogo, je največji pečat pustil v dresu Barcelone, izkazal pa se je tudi pri Milanu in Deportivu iz La Corune. Odlično je igral tudi na svetovnem prvenstvu leta 2002, ko je z Brazilijo postal svetovni prvak. Nazadnje je igral za Mogi Mirim v Sao Paulu.

Še v prvem polčasu je izjemno razigrani Iniesta z izvrstnim zelo natančnim in močnim udarcem s približno 20 metrov zabil za 3:0. Strelski šov je v drugem polčasu nadaljeval Messi, ki je v 63. minuti po fantastični akciji in preigravanju skupaj z Iniesto zadel iz neposredne bližine. 12 minut pred koncem je z natančnim strelom po preigravanju z roba kazenskega prostora zadel Cristian Tello, ki je le minuto predtem vstopil v igro. V 88. minuti je Messi dosegel hat trick, nato pa še mojstrsko podal Pedru, ki je postavil končni izid.

Ronaldo junak zmage Reala …
Real Madrid na el clasico odhaja s prednostjo štirih točk. Še pred dvobojem z večnim tekmecem pa kraljevi klub čaka dvoboj osmine finala Lige prvakov proti Schalkeju, toda Madridčani so že v gosteh opravili svoje delo (1:6). V 23. minuti je dvoboj na Rosaledi odločil Cristiano Ronaldo, ki je dosegel 25. zadetek v Primeri. Gareth Bale je podal povsem z desne strani na drugi konec igrišča, kjer je na robu kazenskega prostora žogo prejel portugalski zvezdnik. Ronaldo je opravil z dvema domačima nogometašema, nato pa z natančnim strelom po tleh zadel daljši kot vrat Willyja Caballera.

Tik pred odmorom je imel Ronaldo priložnost, da poviša vodstvo, toda z glavo je meril mimo. V drugem polčasu je veliko priložnost zapravil Isco. Nekdanji nogometaš Malage je izgubil dvoboj ena na ena z domačim vratarjem. V 32. minuti je zaradi poškodbe zelenico zapustil Karim Benzema, ki je bil v zadnjem času v odlični strelski formi.

… Diego Costa pa Atletica
Atletico Madrid ostaja na drugem mestu, potem ko je na Vicente Calderonu z 1:0 odpravil Espanyol. Mož odločitve je bil Diego Costa. Izvrstni brazilski napadalec, ki je sicer španski reprezentant, je zadel v 55. minuti. Z izjemno globinsko podajo je Costo v protinapadu zaposlil David Villa, najboljši strelec Atletica v tej sezoni pa je prehitel in se otresel gostujočega branilca Daniela Colotta, nato pa še rutinirano premagal Kika Casillo.