Everton je poskrbel, da je mestni tekmec Liverpool izgubil vodstvo na prvenstveni lestvici. Foto: Reuters

Na dozdajšnjih 285 medsebojnih obračunih v vseh tekmovanjih je večkrat slavil Liverpool, dobil je 119 srečanj, 82-krat so zmagali nogometaši Evertona, 84-krat se je obračun končal brez zmagovalca.

Drugi letošnji derbi Merseyside se je na Anfieldu končal z zmago Liverpoola. 2. decembra lani je za veliko slavje rdečih v 96. minuti po hudi napaki vratarja Jordana Pickforda z glavo poskrbel rezervist Divock Origi, ki je tokrat začel obračun v udarni enajsterici, a ni navdušil.

Manchester City je vodstvo na prvenstveni lestvici prevzel prvič po 8. decembru lani, ko je v sklopu 16. kroga Premier lige Liverpool s 4:0 zmagal v Bournemouthu, sinjemodri pa so z 2:0 izgubili na Stamford Bridgeu. Tedaj je bilo razmerje v številu točk 42:41.

Mohamed Salah je iz protinapada v 28. minuti takole zapravil izjemno priložnost za Liverpool.  Foto: Reuters
Mohamed Salah je iz protinapada v 28. minuti takole zapravil izjemno priložnost za Liverpool. Foto: Reuters

Pickford preprečil veselje Salahu
Derbi so za odtenek bolje začeli gostje z Anfielda, v napadu so bili podjetnejši, prva polpriložnost se jim je ponudila v 12. minuti, ko se je po predložku Jordana Hendersona žoga odbila do Georgina Wijnalduma, ki okroglega usnja ni pričakoval, domača obramba pa se je nekako rešila. Tri minute pozneje je Mohamed Salah na robu kazenskega prostora lepo preigraval, si pripravil prostor za strel in sprožil v Jordana Pickforda, ki je žogo brez večjih težav ujel. Po slabe pol ure igre, natančneje v 28. minuti, je egipčanski napadalec zapretil še enkrat, ko se je iz protinapada iz oči v oči znašel s Pickfordom. Zadišalo je po vodilnem zadetku, a je tudi tokrat angleški reprezentančni vratar dobil dvoboj.

Rdeči so bili tudi v nadaljevanju prvega polčasa boljši tekmec, večkrat so zapretili gostiteljem, vendar neuspešno. Everton se je v prvem polčasu bolj ali manj le branil.

Dominic Calvert-Lewin je na uvodu drugega polčasa nevarno sprožil z glavo po predložku iz kota. Foto: Reuters

Liverpool nerazpoložen pred golom
Nogometaši Evertona so v drugem polčasu zaigrali precej bolje, v 52. minuti je Liverpoolov vratar Alisson Becker ubranil poskus Dominica Calverta Lewina po predložku iz kota. Vseeno so se varovanci Jürgena Kloppa hitro pobrali, štiri minute pozneje se je nova velika priložnost po globinski podaji Joela Matipa ponudila Salahu, a je v zadnjem trenutku posredoval Michael Keane in jo poslal v kot. Liverpool je znova zagospodaril na igrišču, v 68. minuti se je žoga v Evertonovem kazenskem prostoru odbila do Fabinha, ki pa jo je slabo sprejel, obetavna priložnost je splavala po vodi. Tudi sicer so gostje zapravili kopico polpriložnosti s slabimi sprejemi.

V zadnjih desetih minutah obračuna je bila skoraj 40.000-glava množica na Goodisonu priča živahnemu zaključku, obe ekipi sta si priigrali nekaj polpriložnosti, a tako želenega zadetka jima ni uspelo doseči. Po treh minutah dodatka je glavni sodnik Martin Atkinson odpiskal konec.

Gonzalo Higuain in Jorginho sta se vpisala med Chelseajeve strelce na londonskem derbiju proti Fulhamu (1:2). Foto: Reuters