Thomas Müller in Kingsley Coman sta že v prvem polčasu odločila zmagovalca na Allianz Areni. Foto: Reuters
Pep Guardiola
Pep Guardiola še vedno molči, pogovori o morebitnem podaljšanju naj bi potekali po koncu jesenskega dela. Foto: EPA
Hamburger SV
Veliko veselje nogometašev Hamburga v Bremnu. Foto: Reuters
Bruno Labbadia
Brunu Labbadii je lani HSV čudežno uspelo zadržati v Bundesligi. V letošnji sezoni gre "dinozavrom" celo bolje od pričakovanj. Foto: Reuters
Lewandowski v novi Guinessovi knjigi rekordov

Pep Guardiola ni mogel računati na Douglasa Costo (poškodba mišice) in Arjena Robbna. Trener Berlinčanov Pal Dardai je stavil na disciplinirano obrambo, ki pa je zdržala do 34. minute. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 24:4, gostitelji so imeli 70 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti.

Bavarci so v zelo hladnem vremenu (-1 stopinja Celzija) takoj pritisnili, v 10. minuti je ostrostrelec Robert Lewandowski stresel vratnico. Poljak je šest minut zatem po podaji Jeroma Boatenga nevarno zapretil z glavo, na pravem mestu pa je bil vratar Rune Jarstein.

Grafite in Džeko sta skupaj dosegla 54 golov
V 34. minuti je Xabi Alonso izvedel kot, Medhi Benatia je podaljšal žogo z glavo, Thomas Müller pa je iz bližine z glavo potisnil žogo v mrežo. To je bil že njegov 13. gol v letošnji sezoni, Lewandowski jih je prispeval 14. Rekord Bundeslige drži naveza Grafite-Edin Džeko iz šampionske sezone Wolfsburga 2008/09 (54 zadetkov).

Štiri minute pred odmorom je Boateng podal v kazenski prostor, Javi Martinez je z volejem poslal žogo pred vrata, kjer je Kingsley Coman z desnico povišal na 2:0.

V drugem polčasu so gostitelji precej znižali ritem. Lewandowski, Müller in Arturo Vidal so zapravili priložnosti za povišanje vodstva. Najlepšo priložnost za Hertho je imel Salomon Kalou, ki je dve minuti pred koncem preigral Philippa Lahma, a za las meril mimo vrat.

Severnjaški derbi dobil HSV
103. severnjaški derbi na stadionu Weser je dobil Hamburger SV (1:3). Werder se je znašel v težavah že v 3. minuti, ko je po podaji Pierra Michela Lasogge z izjemnim strelom zadel Ivo Iličević. V 26. minuti je Michael Gregoritsch močno streljal s prostega strela s 30 metrov, žoga je zadela živi zid Bremenčanov in spremenila smer, vratar Felix Wiedwald je bil nemočen (0:2).

Izbranci Viktorja Skripnika so pritisnili v drugem polčasu, v 62. minuti je napadalec Anthony Ujah z volejem z desnico poslal žogo pod prečko. Sredi največjega pritiska Werderja je HSV izvedel hiter protinapad. Iličević je našel Nicolaija Müllerja, ki je stekel sam proti vratom in postavil končni izid.