Po polovici italijanskega prvenstva po novem vodi Napoli, potem ko sta Inter in Fiorentina izgubila. Foto: Reuters
Sami Khedira in Paul Pogba
Juventus se je z zmago v Genovi pri Sampdorii (2:1) prebil na drugo mesto. Za "staro damo" sta zadela Sami Khedira in Paul Pogba. Foto: Reuters
Domenico Berardi (Sassuolo) in Samir Handanović (Inter)
Samir Handanović je bil proti Sassuolu najboljši posameznik Interja, a ker ni ubranil 23. enajstmetrovke v Serii A (od 60) so gostje slavili z 0:1. Foto: Reuters
Lazio
Nogometaši Lazia so se takole veselili vodstva za 0:2. Foto: EPA
Siniša Mihajlović in Francesco Totti
Trener Milana Siniša Mihajlović je takole pozdravil legendo Rome Francesca Tottija, ki je v zadnjih 20 minutah zaigral prvič po treh mesecih in pol. Foto: EPA

Neuspeh dolgo vodilnega Interja je s pridom izkoristil Napoli, ki je v gosteh do vrha napolnil mrežo Frosinoneja (5:1) in se zavihtel na vrh italijanskega prvenstva, kjer se je z 19. krogom iztekla točno prva polovica sezone. Dva gola je zabil prvi strelec Serie A Gonzalo Higuain, prvič z bele točke, drugič po fenomenalnem slalomu skozi domačo obrambo. Argentinec je poskrbel za vrhunec tekme vsega minuto po golu kapetana Mareka Hamšika za 3:0. Frosinone je častni gol dosegel šele v 83. minuti.

Vratarski šov sezone, ki se je končal z 11-m
Po končno uradnem podaljšanju pogodbe je Samir Handanović na nedeljski opoldanski tekmi pokazal, zakaj je steber Interja. Skupaj s čuvajem mreže na drugi strani Andreom Consigliem sta uprizorila vratarski šov, kjer sta v obup s po petimi izvrstnimi posredovanji spravljala napadalce.

Ko je že vse kazalo na remi brez golov, pa so gostje prišli do najstrožje kazni, ko je branilec Miranda nespretno s hrbta podrl rezervista Gregoira Defreia. Domenico Berardi se ni ustrašil Handanovićevega slovesa mojstra za branjenje enajstmetrovk, mirno ga je počakal ter ukanil s strelom po sredini.

Domači spodrsljaj "Viole"
Nogometaši Fiorentine, pri katerih je Josip Iličić tokrat igral samo zadnje pol ure, so že v soboto doživeli drugi poraz na domačem stadionu. Z 1:3 jih je premagal Lazio.
IIičić, ki je v sredo v Palermu dosegel dva zadetka, je tekmo zaradi manjših bolečin začel na klopi. Priložnost je dobil v 60. minuti, ko je igrišče zaradi poškodbe moral zapustiti Milan Badelj. Tedaj je bil izid 0:1, potem ko je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa po napaki Facunda Roncaglie zadel Balde Diao Keita. Že predtem so gostje nekajkrat zapretili, tako da so zasluženo povedli.

Lazio je že petič v zadnjih šestih sezonah zmagal na stadionu Artemio Franchi! Po slavju nad Interjem 20. decembra (1:2) je to zanj druga zaporedna zmaga v gosteh. V drugem polčasu so gostitelji pritisnili, dve priložnosti je imel rezervist Giuseppe Rossi, na drugi strani pa je Alessandro Matri po protinapadu zapravil priložnost za 0:2. V 92. minuti je vodstvo Lazia z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal Sergej Milinković Savić. Dve minuti pozneje je Roncaglia s 30 metrov znižal po veliki napaki vratarja Etrita Berishe, v 96. minuti pa je zmago Rimljanov po lepi podaji Antonia Candreve potrdil Felipe Anderson.
Lazio po Interju porazil še drugo ekipo z vrha
Fiorentina je do zdaj doma izgubila le proti Romi konec oktobra (1:2). Če bi osvojila kakšno točko, bi lahko še upala na prvo mesto po polovici prvenstva, ker je ni, pa jo lahko v nedeljo na tretjem mestu z zmago nad Sampdorio prehiti tudi Juventus.

Na Olimpicu strelca Rüdiger in Kučka
Na sobotnem večernem derbiju sta se Roma in Milan na Olimpicu razšla z 1:1. Gostitelje je v vodstvo že v 4. minuti popeljal Antonio Rüdiger po prostem strelu Miralema Pjanića, v 50. minuti pa je izenačil Juraj Kučka. Roma si je v uvodnih sedmih minutah pripravila kar tri lepe priložnosti, v nadaljevanju je Rüdiger z glavo zadel še prečko.
Po slabem začetku se je prebudil tudi Milan, bil v drugem polčasu boljši in kmalu po odmoru poravnal izid. Kučka je v polno meril z glavo po podaji Kensukeja Honde. Carlos Bacca je v 64. minuti imel priložnost za zmago gostov, a mu je po strelu od daleč veselje preprečila prečka. Rdeče-črni so pokazali več želje in srčnosti od domačih nogometašev, ki so si po zadnjem sodnikovem žvižgu prislužili vzklike nezadovoljstva navijačev.