Fernando Llorente je že v 2. minuti popeljal Juventus v vodstvo. Foto: EPA
Antonio Conte
Trener Antonio Conte po odlični predstavi svojih varovancev ni imel razlogov za slabo voljo. Foto: EPA
Domenico Berardi
Domenico Berardi je v 94. minuti poskrbel za presenečenje v Rimu, kjer je Sassuolo osvojil točko. Foto: EPA
Miralem Pjanić
Razočaranje Rominega nogometaša Miralema Pjanića. Foto: EPA
Boštjan Cesar in Alessandro Matri
Boštjan Cesar je proti Milanu odigral vso tekmo. Foto: EPA

"Stara dama" je povedla že v 2. minuti, ko je po strelu Mauricia Isle in podaji Carlosa Teveza iz bližine zadel Fernando Llorente. Dišalo je po nedovoljenem položaju.
V drugem polčasu, ko so tudi gostje zaigrali bolje kot v prvem delu, sta mrežo zatresla še Andrea Pirlo in Paul Pogba. Oba sta dosegla sijajen zadetek. Prvi je v 74. minuti neubranljivo meril s prostega strela čez živi zid, drugi pa si je 10 minut pred koncem približno 20 metrov od vrat lepo dvignil žogo in jo z volejem silovito udaril z desnico, od vratnice pa se je odbila za hrbet nemočnega Pepeja Reine. Vratar Napolija se je izkazal z nekaj dobrimi obrambami in preprečil še višji poraz gostov.
Juve je Neapeljčane v Serie A doma ugnal še tretjo sezono zapored.

Berardi odvzel dve točki Romi
Roma si je popoldne na domačem stadionu privoščila spodrsljaj, saj je le remizirala proti Sassuolu (1:1). Gostje so izenačujoči zadetek dosegli v 94. minuti, ko je iz gneče z 10 metrov mrežo zatresel Domenico Berardi. Jasmin Kurtić je za goste, ki so bili najbolj nevarni prav v končnici, igral zadnjih 20 minut in začel akcijo za izenačenje. To je bil drugi zaporedni remi Rome, ki je sezono začela z desetimi zmagami.
Birsa na klopi
Milan še šestič zapored ni zmagal, če upoštevamo tekme v vseh tekmovanjih. V Veroni se je s Chievom razšel brez zadetkov, potem ko je prvi strel v okvir vrat sprožil šele v 59. minuti. Brez kaznovanega Maria Balotellija so si rdeče-črni v nadaljevanju sicer pripravili nekaj priložnosti, a jih niso izkoristili. Robinho je deset minut pred koncem zadel vratnico. Valter Birsa je bil tokrat na klopi.
12. krog:
JUVENTUS - NAPOLI 3:0 (1:0)
Llorente 2., Pirlo 74., Pogba 80.
RK: Ogbonna 83./Juventus

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Ogbonna, Isla, Vidal (86./Marchisio), Pirlo, Pogba, Asamoah, Tevez (84./Peluso), Llorente (88./Quagliarella).

Napoli: Reina, Maggio, Fernandez, Albiol, Armero, Behrami, Inler (79./Zapata), Callejon (71./Mertens), Hamšik, Insigne, Higuain.

RK: Pellisier 90.; Montolivo 83.
Cesar je igral vso tekmo, Lazarević (oba Chievo) in Birsa (Milan) sta bila na klopi.

ROMA - SASSUOLO 1:1 (1:0)