Nogometaši Nemčije so brez večjih težav premagali Severne Irce. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v 95. minuti Poljakom prinesel zmago nad Armenci. Foto: Reuters
Matia Stefanelli, San Marino
San Marino je prvič po 15 letih dosegel zadetek v gosteh v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo. V polno je zadel Mattia Stefanelli. Ta je s soigralci na koncu vendarle klonil na Norveškem (4:1). Foto: Reuters

Varovanci Joachima Löwa niso imeli pretirano težkega dela, v prvem polčasu so nadigrali goste in jih znova ugnali, potem ko so bili z 1:0 - zadel je Mario Gomez - od njih boljši na letošnjem EP-ju v Franciji.

Prav Gomezovo mesto v začetni enajsterici 'elfa' je zasedel Julian Draxler, ki je tudi prvi zatresel mrežo. V 13. minuti je z natančnim diagonalnim strelom premagal nemočnega severnoirskega vratarja Michaela McGoverna. Kmalu zatem je vodstvo podvojil Sami Khedira, ki je žogo v mrežo z glavo poslal iz bližine.

V nadaljevanju so bili Nemci občutno boljši nasprotnik, napadi Severnih Ircev so bili redki, v njihovih vratih se je moral večkrat izkazati oprezni McGovern. Še posebej izstopa odlična obramba Mariu Götzeju, ki ga ni uspel iz neposredne bližine premagati po krasni globinski podaji Thomasa Müllerja.