Thomas Müller je na obeh tekmah četrtfinala Lige prvakov proti Manchester Cityju dolgo sedel na klopi. Tudi prejšnji teden v Bremnu je bil le rezervist. Tokrat je začel tekmo in se nekajkrat zelo izkazal. Foto: EPA

Trener Bayerna Thomas Tuchel je ves teden poslušal, zakaj je Thomas Müller le še rezervist. Ljubljenec občinstva na Allianz Areni je tokrat začel v prvi postavi, dosegel vodilni zadetek in znova navdušil z zagrizenim pristopom, ki je nekaterim drugim zvezdnikom prejšnji mesec tako manjkal.

Bayern bo naslednjo soboto ob 18.30 gostil Leipzig, v zadnjem krogu pa bo gostoval v Kölnu. Če bo obe tekmi dobil, bo osvojil enajsti zaporedni naslov nemškega prvaka.

Müller ujel Schwolowa na napačni nogi
Schalke, ki se bori za obstanek, je postavil "bunker" že od prve minute in le vprašanje časa je bilo, kdaj bo prejel prvi zadetek. V 21. minuti je Müller v kazenskem prostoru zaposlil Leroya Saneja, ki je žogo lepo nastavil kapetanu. Müller jo je z levo nogo poslal v mrežo, vratar Alexander Schwolow je bil na napačni nogi.

Serge Gnabry se je dobro znašel v vlogi napadalca. Eric-Maxim Choupo-Moting je še vedno poškodovan in v tej sezoni zelo verjetno ne bo več igral. Foto: EPA

Kimmich zanesljiv z enajstih metrov
V 28. minuti je Cedric Brunner v kazenskem prostoru podrl Jamala Musialo. Videosodnik je posredoval in Bavarci so imeli na voljo najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izkoristil Joshua Kimmich.

Gnabry blestel v drugem polčasu
V drugem polčasu je Bayern še stopnjeval ritem igre. Po izpadu iz Lige prvakov in pokala so igralci sveži. V 50. minuti je Joao Cancelo po lepem preigravanju na levi strani podal pred vrata, kjer je Serge Gnabry z levo nogo potisnil žogo v mrežo.

V 64. minuti je Maja Jošida naredil veliko napako, skušal jo je podati nazaj do vratarja Schwolowa, a je žogo prestregel Gnabry, preigral čuvaja mreže modrih in povišal na 4:0.

Oliver Kahn in Hasan Salihamidžić sta imela končno malce bolj sproščeno popoldne na častni tribuni. Foto: EPA

Tudi Tel in Mazraoui med strelci
Najstnik Mathys Tel je vstopil v 71. minuti in le devet minut zatem je unovčil podajo Musiale. 18-letni Francoz je z levo nogo še petič zatresel mrežo Schalkeja. V sodnikovem dodatku je prvi zadetek v Bundesligi dosegel Noussair Mazraoui, ki je unovčil podajo Sadia Maneja.

Tuchel: Počasi se vrača samozavest, ki smo jo izgubili aprila
"To je bil naslednji korak v pravo smer. Igra je bila hitrejša, dobro smo kombinirali in preprečili vse protinapade Schalkeja. Počasi se vrača samozavest, ki smo jo izgubili aprila. Zdaj ni čas za evforijo, saj nas prihodnjo soboto čaka velik test," je povedal Tuchel.

Müller: Občutek, da bomo do konca sezone dobili vse tekme, je še močnejši
"Že pred dvema tednoma sem po zmagi nad Hertho napovedal, da bomo dobili vse tekme do konca sezone. Ta občutek je zdaj še močnejši. Seveda ni lep občutek, ko sediš nekaj tednov zapored na klopi, a vsaj mediji so prišli na svoj računali," se je pošalil Müller.

Haller blestel na polnem Westfalnu
Na večerni tekmi na stadionu Westfalen je dortmundska Borussia že do odmora napolnila mrežo Borussie iz Mönchengladbacha.

Sebastienu Hallerju so julija diagnosticirali raka na modih. Po dveh operacijah in štirih ciklih kemoterapije se je izjemno vrnil v spomladanskem delu. Francoz je na 17 tekmah dosegel že sedem zadetkov. Foto: EPA

Donyell Malen, ki je spomladi v sijajni formi, je že v 5. minuti iz bližine z glavo potisnil žogo prek golove črte. Sebastien Haller je streljal z roba kazenskega prostora, Rami Bensebaini je skušal žogo blokirati, a se je odbila proti vratom. Pritekel je Malen, ki se je izognil prepovedanemu položaju. Njegov strel z glavo je vratar Jan Olschowsky skušal odbiti, a mu je žoga ušla prek golove črte.

V 18. minuti je Florian Neuhaus v kazenskem prostoru podrl Hallerja, enajstmetrovko pa je uspešno izvedel Jude Bellingham.

Le dve minuti zatem je najboljši igralec tekme Haller s peto poslal žogo v mrežo po podaji Malena. Francoskemu napadalcu je uspevalo vse. V 32. minuti je zapečatil usodo gostov z desno nogo po podaji Malena. Navijači so bili navdušeni, že ob odmoru so svojim ljubljencem namenili stoječe ovacije.

V drugem polčasu sta za goste zadela Ramy Bensebiani, ki je v 75. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, ter Lars Stindl v 85. minuti. Za končnih 5:2 je v sodnikovem dodatku zadel Giovanni Reyna.

To je bila že enajsta zaporedna zmaga črno-rumenih na stadionu Westfalen, kjer spomladi niso oddali niti točke.

Dominik Szoboszlai je v 96. minuti zagotovil zmago Leipzigu. Foto: EPA

Union vse bližje uvrstitvi v Ligi prvakov
V boju za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov, je Union Berlin premagal Freiburg s 4:2. Junak je bil Sheraldo Becker z dvema zadetkoma in dvema podajama.

Szoboszlai zagotovil velike tri točke Leipzigu v 96. minuti
Nogometaši Leipziga so na dramatični tekmi v sodnikovem dodatku premagali Werder iz Bremna z 2:1. Rdeči biki so zelo blizu uvrstitve v Ligo prvakov.

Werder je v 70. minuti povedel, potem ko je bil natančen Leonardo Bittencourt. Nogometaši iz Bremna so vse do zadnjih treh minut rednega dela vodili. Najprej je v 87. minuti gol za izenačenje dosegel Willi Orban po podaji Christopherja Nkunkuja. Franoz je bil podajalec tudi v šesti minuti sodnikovega dodatka, ko je pomembno zmago domačim zagotovil Dominik Szoboszlai. Kevin Kampl je odigral zadnjih 20 minut srečanja na Red Bull Areni.