Erling Haaland je januarja prišel iz Salzburga v Dortmund. Na 14 tekmah je dosegel kar 13 golov in se zavihtel na šesto mesto lestvice strelcev. Foto: Reuters

Izbranci Luciena Favreja so bili po sramotnem domačem porazu proti Mainzu zelo motivirani. Povedli so po pol ure igre, ko je Julian Brandt ušel po desni strani. Podal je v kazenski prostor, kjer je Giovanni Reyna podaljšal žogo do Haalanda. 19-letni Norvežan jo je z levico pospravil v mrežo.

Kevin Kampl, ki je v sredo zatresel mrežo Fortune, bo z Leipzigom tudi v naslednji sezoni igral v skupinskem delu Lige prvakov. Najprej čaka rdeče bike še četrtfinale te sezone, ki bo na sporedu avgusta v Lizboni. Foto: Reuters

V 70. minuti je zelenico zapustil Timo Werner, ki se julija seli k Chelseaju. Odigral je zadnjo tekmo na Red Bull Areni. Gostitelji so skušali izenačiti, a pustili so preveč prostora. V 93. minuti je razigrani Brandt znova prodrl po desni strani. Podal je na daljšo vratnico, kjer je Haaland z drsečim štartom potisnil žogo v mrežo.

Gladbach se je zavihtel na četrto mesto
Zadnje mesto, ki vodi v skupinski del Lige prvakov, po zmagi s 3:1 v Paderbornu zdaj zaseda Borussia iz Mönchengladbacha. Izbranci Marca Roseja so izkoristili poraz Bayerja iz Leverkusna v Berlinu. Hertha je bila boljša z 2:0. Zaostanek Bayerja za Gladbachom znaša dve točki.

Wolfsburg in Hoffenheim v Evropski ligi
Nastop v Evropski ligi sta si z visokima zmagama priborila Wolfsburg in Hoffenheim. Volkovi so ugnali Schalke s 4:1, Hoffenheim pa je bil s 4:0 boljši od berlinskega Uniona.

Flick precej premešal postavo
Iz boja za nastop v Evropi v naslednji sezoni je izpadel Freiburg, ki je bil nemočen na Allianz Areni. Bayern je s precej premešano postavo prišel do zmage s 3:1. Bavarci so se že v torek veselili 30. naslova nemškega prvaka. To je bil že njihov osmi zaporedni naslov.

Hansi Flick je pričakovano spočil nekatere nosilce igre. Branil je Sven Ulreich, v začetni postavi pa so bili Mickael Cuisance, Lucas Hernandez, Javi Martinez in mladi Novozelandec Sarpreet Singh.

Robert Lewandowski bo naslednjo soboto že petič prejel prestižno nagrado Torjägerkanone, ki jo revija Kicker podeljuje najboljšemu strelcu Bundeslige. Foto: Reuters

Lewandowski v slogu Gerda Müllerja
Bavarci so bili zelo motivirani in predvsem v prvem polčasu so popolnoma nadigrali Freiburg. Po četrt ure je Lewandowski na robu kazenskega prostora zaposlil Joshuo Kimmicha, ki je z natančnim strelom z levico poslal žogo v mrežo. V 24. minuti je Leon Goretzka streljal s 14 metrov, Alexander Schwolow je žogo odbil, Lewandowski pa jo je iz bližine pospravil v mrežo.

V 33. minuti je Jonathan Schmid z desne strani poslal žogo med nogama Ulreicha proti praznim vratom, Lucas Höler pa je znižal na 2:1. Le štiri minute zatem je Lewandowski mojstrsko podstavil desno nogo po predložku Hernandeza.

V drugem polčasu je ritem igre precej padel. Pet minut pred koncem je rezervist Kingsley Coman z 20 metrov stresel še prečko.

Lewandowski je s 33 zadetki v sezoni postal najboljši tuji strelec v zgodovini nemškega prvenstva. Ostrostrelec vseeno ne bo izboljšal rekorda legendarnega Gerda Müllerja, ki je v sezoni 1971/72 dosegel neverjetnih 40 golov.

Kimmich: Najprej finale pokala, nato dopust in Liga prvakov
"Ogromno smo vložili v ta naslov. Tudi med premorom zaradi pandemije koronavirusne bolezni 19 smo zavzeto trenirali vsak dan. To se pozna, saj smo dobili vseh osem tekem v nadaljevanju. Izpolnili smo šele prvi cilj, dva še ostaneta. Tokrat smo bili zelo zbrani od prve minute, saj želimo ostati v ritmu," je bil zadovoljen Kimmich.

"Čez dva tedna je finale pokala v Berlinu, ki ga seveda želimo osvojiti. Sledi kratek dopust, ki ga tekmeci v Ligi prvakov ne bodo imeli. Upam, da bo to pozitivno vplivalo na nas. Težko je predvideti, ali je to prednost za nas v primerjavi s tekmeci iz Evrope. Na srečo imamo lepo prednost proti Chelseaju in to bo pravi test pred četrtfinalom," je še dodal odlični defenzivni vezist, ki je v tej sezoni dokončno postal nosilec igre.

Werder reši le še čudež v zadnjem krogu
V boju za 16. mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek med elito proti tretjeuvrščeni ekipi druge lige (trenutno je na tem mestu Hamburger SV), se bosta v zadnjem krogu na daljavo udarila Fortuna iz Düsseldorfa (30 točk) in Werder iz Bremna (28). Fortuna bo gostovala v Berlinu pri Unionu. Werder bo doma igral proti Kölnu.

Mainz je odpravil Bremenčane s 3:1 in si zagotovil obstanek. To je bil velik udarec za Werder, ki je tik pred prvim izpadom iz elite po letu 1980. Trener Florian Kohfeldt je na klopi vso tekmo pustil napadalca Milota Rashico, Claudio Pizarro in Davie Selke sta vstopila tik pred koncem, ko je bilo že vse izgubljeno.

V sredo je Mainz osvojil tri velike točke v Dortmundu s senzacionalno zmago z 2:0. Tokrat je povedel v 25. minuti, ko je Robin Quaison zadel z glavo iz bližine. Pet minut zatem je Jean Paul Boetius z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 2:0.

Vratarju Jiriju Pavlenku ni uspelo preprečiti novega poraza Werderja. Razočaranje po koncu tekme v Mainzu je bilo veliko. Foto: Reuters

Juja Osako je po uri igre zabil žogo pod prečko in napovedal pritisk Werderja. Mainz je odbil vse napade in večkrat zapretil iz protinapadov. Končni izid je postavil rezervist Edmilson Fernandes pet minut pred koncem.

Popolna tišina v garderobi Bremenčanov
"V garderobi je popolna tišina. Zapravili smo veliko priložnost, zdaj pa nimamo več nič v svojih rokah in nogah. Vse bomo poskušali v zadnjem krogu proti Kölnu. Zavedali smo se, da je to tekma sezone. Zapravili smo preveč priložnosti, na lahek način smo prejeli prva dva gola. To je res grenek poraz in težko najdem prave besede," je poudaril trener Kohfeldt.

Če Fortuna osvoji točko v Berlinu naslednjo soboto, mora Werder premagati Köln s štirimi goli razlike. V primeru zmage Düsseldorfa se bodo Bremenčani preselili v drugo ligo. Na domačem Weserstadionu, ki je bil v šampionskih sezonah (1988, 1993, 2004) prava trdnjava, so na 16 tekmah osvojili le šest točk!