Osterc je z zadetkom v 23. minuti sam na vrhu lestvice strelcev z 12 goli. Foto: MMC RTV SLO
Zoran Pavlovič
Pavlovič je dvakrat nevarno streljal. Foto: MMC RTV SLO
Celje moralo priznati premoč Kopru

Celjani so v domači Areni Petrol začeli bolje, a iz kotov niso izkoristili svojih priložnosti, še najlepšo je imel v 14. minuti Zoran Pavlovič. Predzadnje moštvo lige se je sredi prvega polčasa znašlo v zaostanku. Milan Osterc je prišel do odbite žoge in jo poslal v desni kot vrat gostiteljev, ki so pet minut pozneje ostali z desetimi igralci na igrišču. Dominik Beršnjak je po prekršku nad Konstantinom Vasiljevim dobil drugi rumeni karton. Celjani so poskušali rezultat izenačiti, a jim kaj več od strela Danijela Breziča v okvir vrat in v vratarja tekmeca ni uspelo.

Jalovi napadi Celjanov
V drugem polčasu so gostitelji nadaljevali pritisk; v 60. minuti je Pavlovič z okoli 35 metrov sprožil nevaren strel proti koprskim vratom, a je bil vratar Ermin Hasić na mestu. Koprčani so vodstvo povišali v 68. minuti. Vasiljev je močno streljal z roba kazenskega prostora, Amel Mujčinović je žogo le odbil pred sebe, neovirani Dejan Marijanović pa je z glavo postavil izid 0:2. Končni rezultat je postavil Aljaž Struna iz sumljivega položaja, potem ko so Celjani vse moči usmerili v napad in nekoliko pozabili na obrambo.

Pri domačih manjkata poškodovana Miroslav Radulovič in Bekim Kapič, pri gostih pa Bojan Djukič in Nebojša Kovačevič, ki ne smeta igrati zaradi rumenih kartonov.