Adam Szalai je poskrbel za prvo zmago Mainza v Münchnu v zgodovini Bundesligi. Foto: EPA
Thomas Tuchel
Thomas Tuchel je lani poleti sedel na klop Mainza. Po obstanku v ligi v lanski sezoni so cilji letos popolnoma drugačni, a nihče ni pričakoval takega štarta. Foto: EPA
Lukas Podolski
Lukas Podolski je dosegel vodilni zadetek za Köln. Foto: EPA
Raul
Raul je s svojim prvim golom v Bundesligi Schalkeju rešil točko. Foto: EPA
Mainz slavil tudi na Allianz Areni

Gostiteljem se je zelo poznalo, da so igrali brez poškodovanih Arjena Robbna (zaigral naj bi šele januarja) in Francka Riberyja (po poškodbi gležnja v torek bo počival mesec dni). Začeli so podjetno, najlepšo priložnost je imel Miroslav Klose v 14. minuti, ko je z bližine streljal prek vrat. Kazen je sledila v naslednjem napadu, ko je zelo slabi Danijel Pranjić izgubil žogo ob avt črti, Lewis Holtby je na desni strani poslal Daniela van Buytna v prazno, nato pa podal pred vrata, kjer je Sami Allagui s peto velemojstrsko ukanil Hansa Jörga Butta.

Srečno izenačenje Bayerna
V igri Bayerna je bilo vse več napak, varovanci 37-letnega trnerja Thomasa Tuchla pa so z odličnim pokrivanjem navdušili. Štiri minute pred odmorom je Toni Kroos podal naravnost na glavo Kloseja, ki je stresel vratnico. V zadnji minuti prvega dela je kapetan Mark van Bommel podal visoko žogo na pamet pred vrata Mainza, danski branilec Bo Svensson jo je hotel z glavo vrniti svojemu vratarju, a je Christian Wetklo zapustil vrata. Vrnil se ni pravočasno in žoga je končala v mreži.
Szalai razparal mrežo
V nadaljevanju je imel Bayern jalovo premoč, v 77. minuti pa je sldil popoln šok. Rezervist Andre Schürrle je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer si jo je madžarski napadalec Adam Szalai zaustavil in z obrata s 13 metrov s silovitim strelom poslal pod prečko. Gostitelji so v zaključku silovito pritisnili, najlepšo priložnost je imel Daniel van Buyten v 88. minuti, njegov strel je Wetklo s parado odbil prek vrat.

Van Gaal: Mainz je lahko tudi prvak!
Lani je Bayern zelo slabo štartal v sezono, a letos je po šestih krogih zbral še manj točk. Deset točk zaostanka pred izjemno težkim gostovanjem v Dortmundu naslednjo nedeljo je znak za alarm na Allianz Areni. Borussia je v sijajni formi, St. Pauli doma ni imel možnosti proti rumeno-črnim (1:3). "Nekateri igralci so popolnoma odpovedali. Hitro se moramo zbrati, drugače bo prepozno. Mainz je igral odlično, če bo tako nadaljeval, je lahko tudi prvak! Če je to uspelo Kaiserslauternu leta 1998, zakaj ne bi še Mainzu," je dejal trener Bayerna Louis van Gaal.

V zadnjih štirih krogih "Nova" dobil le 10 minut
Nogometaši Kölna so v petek zvečer na domačem igrišču remizirali s Hoffenheimom (1:1) in s petimi točkami ostajajo v "spodnjem domu" Bundeslige. "Kozličke" je v vodstvo s pravo bombo v 17. minuti popeljal Lukas Podolski. Pedantni Nemci so izračunali, da je žoga po njegovem strelu z levico letela s hitrostjo 126 km/h. V 54. minuti je končni izid postavil Demba Ba.
Köln je prevladoval predvsem v prvem polčasu, ko je zadel tudi vratnico. V drugem delu se je Hoffenheimu že po nekaj minutah obrestovala bolj napadalna igra. Po izenačenju so pobudo spet prevzeli gostitelji, ki pa premoči niso znali kronati in tako ostajajo le pri eni zmagi.

Mišo Brečko je odigral vso tekmo (dobil je rumeni karton), Milivoje Novakovič pa je spet ostal na klopi. "Nova" ni bil v začetni enajsterici Kölna že četrtič zapored. V zadnjih štirih krogih je igral le 10 minut.

"Na splošno sem zadovoljen z igro svojega moštva. V prvem polčasu smo bili zelo dobri in tudi po izenačenju smo si ustvarili nekaj lepih priložnosti. Točka je danes za nas premalo," je po tekmi povedal trener Kölna Zvonimir Soldo.