Nogometaši Newcastle Uniteda so presenetili Tottenham na njegovem terenu. Foto: Reuters

Tottenham letošnje sezone Premier lige ni začel najbolje. Resda je v uvodnem krogu premagal visokoletečo Aston Villo, ki je med prestopnim rokom med angleškimi klubi zapravila največ denarja (3:1), nato remiziral še z Manchester Cityjem (2:2), a tokrat si je privoščil zares velik spodrsljaj – poraz proti Newcastle Unitedu.

23-letni napadalec Joelinton, ki se je Newcastle Unitedu pridružil letos iz vrst Hoffenheima, je postal tretji Brazilec, ki je dosegel prvenstveni zadetek za klub s St. James's Parka. Druga dva sta Kenedy in Cacapa. Foto: Reuters

Ni skrivnost, da klub s severovzhoda Anglije preživlja težke čase. Po koncu lanske sezone je črno-bele zapustil priljubljeni Rafael Benitez, zoper lastnika Mika Ashleyja zvesti navijači že dalj časa protestirajo in upajo, da bo britanski milijarder zaradi slabega vodenja končno zapustil klub, a zaman.

Joelinton izkoristil veliko napako Tottenhamove obrambe
Newcastle United je sezono začel z dvema porazoma. Najprej jih je na St. James's Parku z 1:0 ugnal Arsenal, sledila je še točkovna ničla proti Norwich Cityju (3:1). Tokrat so varovanci Steva Brucea le okusili slast zmage – in to na vročem gostovanju v severnem Londonu. Edini zadetek na tekmi je dosegel Joelinton, ki je v 27. minuti izkoristil katastrofalno napako v domači obrambi in z levico matiral vratarja Huga Llorisa. Svoje so gostje dosegli, do konca srečanja so se bolj ali manj le še branili, pritisk Tottenhama ni nikoli zares pojenjal, a tako želenega izenačujočega zadetka varovancem Mauricia Pochettina ni uspelo doseči. V 78. minuti je v kazenskem prostoru padel Harry Kane, potem ko ga je na tla pospravil Jamaal Lascelles, in zahteval najstrožjo kazen, a je glavni sodnik Mike Dean le zamahnil z roko. Tudi ogled posnetka VAR ni spremenil njegove odločitve.

V četrti minuti njegovega dodatka se je Kanu ponudila zlata priložnost za 1:1, a je angleški reprezentančni napadalec žogo slabo zadel. Newcastle je preživel še poslednji nalet gostiteljev in se po zadnjem Deanovem žvižgu lahko začel veseliti prve zmage v sezoni.

Sergio Agüero je zadel na tretji zaporedni prvenstveni tekmi v novi sezoni. Med strelce se je po enkrat vpisal na obračunih proti West Ham Unitedu in Tottenhamu, tokrat je proti Bournemouthu mrežo zatresel dvakrat. Foto: Reuters
22-letni Valižan Harry Wilson, ki barve Bournemoutha brani kot posojen nogometaš Liverpoola, je z vrhunsko izvedenim prostim strelom premagal vratarja Edersona tik pred odmorom. Foto: Reuters
Sorodna novica Salah odločil derbi; Crystal Palace presenetil rdeče vrage na Old Traffordu

Man City do novih treh točk
Aktualni angleški prvaki, nogometaši Manchester Cityja, so dobili gostovanje v Bournemouthu (1:3), njihov junak je bil Sergio Agüero, ki se je dvakrat vpisal med strelce. Sinjemodri so povedli v 15. minuti, ko je po spodletelem strelu Kevina de Bruyneja do žoge prišel Agüero in domačega vratarja Aarona Ramsdala rutinirano premagal. Vodstvo Guardiolove ekipe je v 43. minuti podvojil Raheem Sterling, po globinski podaji Davida Silve je z dobrih petih metrov dosegel že peti prvenstveni zadetek v novi sezoni. Zaostanek gostiteljev je nato tik pred odmorom s fantastično izvedenim prostim strelom prepolovil Harry Wilson. Napadalec, ki barve Bournemoutha brani kot posojen igralec Liverpoola, je žogo z levico poslal v mrežo ob stičišču vratnice in prečke. Cityjev vratar Ederson je bil povsem nemočen.

V nadaljevanju so gledalci na Dean Courtu videli le še en zadetek – na njihovo žalost v mreži svojih ljubljencev. Po dobri uri igre je iz bližine po preigravanju Davida Silve še drugič na tekmi v polno zadel Agüero. Sinjemodri tako ostajajo nerešljiva uganka za Bournemouth, ki je na devetih medsebojnih obračunih med elito izgubil devetkrat.