Hugo Lloris se je poškodoval že v 3. minuti tekme na stadionu Amex v Brightonu. Foto: Reuters

32-letni Francoz je nerodno padel že v 3. minuti, ko je Pascal Gross poslal predložek pred vrata, Neal Maupay pa je iz bližine zadel z glavo. Do januarja mora mirovati in ne bo sodeloval na treningih Tottenhama, ki je po osmih krogih Premier lige šele na 9. mestu. Zbral je le 11 točk. V torek je doživel polom na domači zelenici proti Bayernu (2:7).

Trener Mauricio Pochettino je prejel že številne kritike, potem ko je ekipo spomladi presenetljivo popeljal v finale Lige prvakov.

Prvi vratar bo zdaj Argentinec Paulo Gazzaniga, ki je dobival priložnost predvsem v obeh pokalnih tekmovanjih.

Lloris tudi ne bo mogel igrati v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo za Francijo proti Islandiji, Turčiji, Albaniji in Moldaviji.