Zvonimir Soldo zapušča klop Kölna. Foto: Reuters
Antonio da Silva
Antonio da Silva je v zadnji minuti sodnikovega podaljška priigral točko rumeno-črnim. Foto: EPA

V torek zvečer bo na tekmi 2. kroga nemškega pokala proti ekipi 1860 München ekipo vodil Frank Schaefer, ki je do zdaj treniral mlado moštvo Kölna. "Kozlički" imajo na lestvici po devetih krogih le pet točk, zato se je vodstvo kluba sešlo na kriznem sestanku v nedeljo dopoldne. Ob 16.30 je menedžer Michael Meier sporočil, da so se razšli s Soldom in njegovim pomočnikom Michaelom Henkejem.

Zdržal je leto in pol
Po sobotni tekmi je bil Soldo razočaran, a je vseeno upal, da bo še ostal na klopi. "Računam, da bom tudi v torek na klopi Kölna. Položaj je zelo zapleten, a mi imamo kvaliteto, da se rešimo," je v soboto zvečer dejal Soldo, ki je danes še vodil dopoldanski trening. Trener Kölna je postal 12. junija 2009, potem ko je Christoph Daum odšel v Turčijo. Soldo je med letoma 1996 in 2006 odigral 301 tekmo za Stuttgart, nato pa je bil trener zagrebškega Dinama, osvojil je hrvaško prvenstvo in pokal.

Milivoje Novakovič se ni dobro razumel s Soldom, zato je v letošnji sezoni večino tekem začel na klopi, tudi v Hannovru je igral le v drugem polčasu. 43-letni Soldo je drugi trener v Bundesligi, ki je v novi sezoni predčasno končal svoje delo. Pred tem je Stuttgart odpustil Švicarja Christiana Grossa.
Rezervist da Silva rešil Borussio
Borussia iz Dortmunda je v zadnjih trenutkih prišla do točke proti Hoffenheimu (1:1). Gostje so povedli v 9. minuti, ko je podajo Luiza Gustava izkoristil Demba Ba. Po četrt ure igre je branilec Isaac Vorsah za dres vlekel hitrega Šindžija Kagavo. Sodnik Wolfgang Stark je pokazal na belo točko. Nuri Sahin je v prvem poskusu zadel, a je v kazenski prostor stekel Lucas Barrios. Ponovljeno enajstmetrovko je Tom Starke obranil. V drugem polčasu so gostitelji silovito pritisnili, a nikakor niso zadeli. V 93. minuti je v zadnji akciji na tekmi s prostega strela z 20 metrov izenačil brazilski rezervist Antonio da Silva. Mojstrsko je zavrtinčil žogo prek živega zidu. Po zadnjem sodnikovem pisku je Sejad Salihović žalil glavnega sodnika in prejel drugi rumeni karton.
Borussia je izgubila vodstvo, saj je Mainz zmagal v Leverkusnu (0:1). Tekmo je odločil avstrijski reprezentant Andreas Ivanschitz v 70. minuti.