Clarence Seedorf je trenersko pot na klopi Milana, kjer je uspešno igral deset let, začel z zmago in nasmeškom na ustih. Foto: EPA
Luca Antonelli
Luca Antonelli je odločil na stadionu Luigi Ferraris. Foto: EPA
Juventus
Juventus je v domačem prvenstvu neustavljiv. Že petič zapored je dosegel vsaj tri zadetke. Foto: Reuters
Kevin Strootman
Kevin Strootman je na Olimpicu v 36. minuti zadel za 2:0. Foto: Reuters

Rdeče-črnim je delo olajšal urugvajski branilec Alejandro Gonzalez, ki je v kazenskem prostoru, tik pred gol-avt črto, nespametno podrl Kakaja in podaril najstrožjo kazen domačim. Balotelli je nato vratarja Rafaela poslal v levo, žogo pa v desno stran vrat.

Birsa zamenjal Hondo
Milan je bil sicer boljši nasprotnik (streli v okvir vrat 8:3), a je vse do "neumnosti" Gonzaleza jalovo napadal. Še najbližje golu je bil Robinho, ki je v 68. minuti zadel vratnico. Valter Birsa je za domače igral od 63. minute, ko je zamenjal Keisukeja Hondo.

Genoa Inter premagala po 20 letih
Genoa je po letu 1994 prvič v Serie A premagala Inter (1:0), oziroma 16 tekem zapored so Milančani na dvobojih z Genoo ostali neporaženi. Inter v letu 2014 ostaja še brez zmage.

V vratih Genoe je blestel Mattia Perin, na drugi strani je Samir Handanović branil vso tekmo. Edini zadetek je sedem minut pred koncem rednega dela dosegel Luca Antonelli, ki je bil uspešen po kotu.

Juve nadaljuje zmagoviti niz
Nogometaši Juventusa so zmagali še 12-ič zapored, a zmaga nad Sampdorio s 4:2 ni bila tako enostavna, kot se morda zdi na prvi pogled.

"Stara dama", ki ni mogla računati na Leonarda Bonuccija (poškodbo je staknil na zadnjem treningu), je povedla v 18. minuti po lepi akciji Fernanda Llorenteja, Paula Pogbaja (z žogo je pretekel 30 metrov) in strelca Artura Vidala. V 24. minuti je bilo že 2:0, ko je Llorente z glavo zadel po strelu iz kota Carlosa Teveza. Argentincu je v nadaljevanju veselje preprečila vratnica.
Gabbiadini pri 3:2 zadel prečko
Po dobre pol ure igre je Sampdoria znižala na 2:1, avtogol je dosegel Andrea Barzagli, ki je v lastno mrežo preusmeril žogo po predložku Manola Gabbiadinija. Na odmor je Juventus vendarle odšel z dvema zadetkoma prednosti, saj je v 41. minuti Vidal z 11-metrovke povišal na 3:1. Nad Čilencem je bil tudi storjen prekršek, zaradi katerega je sodnik pokazal na belo točko.

Dvajset minut pred koncem tekme je Gabbiadini po odbiti žogi Gianluigija Buffona dosegel drugi gol za Sampdorio in tekma je bila znova odprta. Kmalu zatem je bil isti nogometaš zelo blizu izenačenja, a je njegov strel od daleč ustavila prečka. Vse dvome o zmagovalcu je v 78. minuti razrešil Paul Pogba s sijajnim strelom z desnico z 20 metrov v zgornji kot.

Ljajić v polno prvič po novembru
V Rimu so za gladko slavje Rome (3:0) zadetke prispevali Mattia Destro (Gervinho je bil predtem v nedovoljenem položaju), Kevin Strootman in Adem Ljajić (med strelce se je vpisal prvič po novembru). Še višjo zmago gostiteljev je preprečil vratar Livorna Francesco Bardi.
Roma in Juventus se bosta v torek na Olimpicu pomerila v četrtfinalu italijanskega pokala.