Zlatko Dedić je z dvema goloma tudi občutno popravil povprečje minut za en gol - to zdaj znaša 242 minut, s čimer je pridobil štiri mesta in skočil na šesto mesto. Najučinkovitejši je še vedno Sašo Udovič z vsakim golom na 168 minut. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Slovenci dobili goleado v Stožicah

Na MMC-ju podrobno spremljamo slovensko nogometno reprezentanco tudi skozi prizmo statistike. Ta je pokazala, da je selektor Slaviša Stojanović v četrtem nastopu le prišel do prve zmage (statistika vseh selektorjev).

Osmič dosegli štiri gole ali več
Selektor je bolj kot z obrambo lahko zadovoljen z napadom, saj so njegovi igralci šele osmič na 180. tekmi dosegli štiri gole ali več. Sloveniji je dvakrat uspelo zabiti po sedem golov (proti Islandiji so leta 1996 zmagali s 7:1, proti Omanu pa tri leta kasneje s 7:0).

Debitirala Struna in Maroh
Prvič sta dres na uradni tekmi nosila Dominic Maroh in Andraž Struna, s tem se je število vseh nogometašev, ki so vsaj enkrat igrali za Slovenijo na uradni tekmi povišalo na 146 (pregled vseh reprezentantov Slovenije od leta 1992 naprej).

Dedić na lestvici strelcev že sedmi
V napadu se je izkazal Zlatko Dedić, ki je zabil dva gola. V reprezentančnem dresu je tako zbral osem golov, s čimer je prehitel tokratnega partnerja v napadu Tima Matavža in se na sedmem mestu večne lestvice izenačil z Milanom Ostercem (lestvica vseh strelcev).

Slovenija doma prejela stoti zadetek
Prav nič rekorden ni bil obisk v Stožicah, saj se je na tribunah zbralo le dobrih 4.000 gledalcev. Ti so v Sloveniji videli 79. tekmo izbrane vrste, ki je pred svojimi gledalci prejela jubilejni stoti gol (pregled uspešnosti na vseh desetih domačih stadionih).

Za kvalifikacijski uvod proti Švici
Veliko bolj pomembne številke pa se bodo začele šteti 7. septembra, ko bo na sporedu uvodna tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Takrat v Stožice prihaja Švica, ki je včeraj v Splitu premagala Hrvaško s 4:2.