Vincent Kompany je z izjemnim strelom le ukanil Kasperja Schmeichla. Foto: Reuters

Sinjemodri bodo v zadnjem krogu v nedeljo ob 16.00 gostovali v Brightonu, ki si je že zagotovil obstanek med elito. Liverpool bo gostil Wolverhampton in še vedno upa na spodrsljaj Cityja.

Tekma na stadion Etihad je bila zelo napeta. Gostitelji so imeli veliko premoč (streli 19:7, v okvir 5:2, koti 11:0, posest 61:39 %), vendar jim ni uspelo streti žilavega Leicestra.

Gostje so bili v uvodnih minutah zelo nevarni. James Maddison je v 8. minuti našel Ricarda Pereiro v kazenskem prostoru, njegov nevaren strel pa je v zadnjem trenutku blokiral Vincent Kompany.

Sergio Agüero se je lahko le prijel za glavo v 33. minuti, ko je že mislil, da je dosegel vodilni zadetek. Foto: Reuters

Agüero stresel prečko
Gostitelji so stopnjevali ritem in v 32. minuti so si priigrali največjo priložnost prvega polčasa. Sergio Agüero je po podaji iz kota prišel do strela z glavo, zadel je prečko, odbito žogo pa je Kasper Scheicher izbil z golove črte. City je imel pobudo vse do odmora, Bernardo Silva je nekajkrat nevarno prodrl, a spremembe izida ni bilo.

Močan pritisk gostiteljev na začetku drugega dela
Na začetku drugega polčasa so gostitelji močno zvišali ritem. Igralci Leicestra niso več prišli čez polovico igrišča, zelo hitro so izgubljali žoge. Po uri igre je Hamza Choudhury v kazenskem prostoru najprej zadel žogo, nato pa nogo Agüera, ki je zaman zahteval najstrožjo kazen. Sodnik Mike Dean je le odmahnil z roko. V 63. minuti so gostje le sestavili nevaren napad, Harry Maguire je zaposlil Maddisona, ki je streljal mimo vrat.

Kompany sijajno zadel žogo
V 69. minuti je Schmeichel sijajno odbil nevaren strel Agüera iz bližine, nemočen pa je bil minuto zatem, ko so branilci Leicestra pustili preveč prostora Kompanyju. Branilec se je odločil za strel s 25 metrov, z desno nogo je žogo poslal tik pod stičišče vratnice in prečke. Schmeichel se je maksimalno iztegnil, a je bil prekratek.

Iheanachu ni uspelo pokvariti slavja nekdanjih soigralcev
Gostitelji so se zadetka veselili kot naslova, Guardiola je znova lažje zadihal. Trener gostov Brendan Rodgers je v 78. minuti v igro poslal napadalca Kelechija Iheanacha, ki je med letoma 2015 in 2017 odigral 46 tekem v Premier ligi za Manchester City. Nigerijec je imel tri minute pred koncem rednega dela veliko priložnost za izenačenje. Choudhury ga je našel na robu kazenskega prostora, vendar je z levo nogo streljal mimo vrat.

Pep Guardiola je zelo nervozno spremljal tekmo. Pred tekmo je dejal, da bo Leicester visoka ovira, in imel je prav. Foto: Reuters

Guardiola upal, da Kompany ne bo streljal
"Ko se je Vinnie pripevljal za strel, sem upal, da ne bo streljal. To je bil res izjemen zadetek. Kompany je že spisal prav posebne zgodbe tega kluba. Pričakoval sem, da bo Leicester igral bolj odprto, a so se zaprli in igrali disciplinirano," je bil po tekmi dobre volje Guardiola.

"Do konca prvenstva je še ena tekma in ta ne bo prav nič lažja od današnje. Ogledal sem si Brighton na gostovanju pri Arsenalu, kjer je odigral zelo dobro. Prav zanimivo bo videti, če bo Brighton vse stavil na trdno obrambo. Vse je v naših rokah. Ne smemo pozabiti, da bi lahko zaostajali že deset točk za Liverpoolom, če bi izgubili tisto tekmo proti njim na domačem stadionu. Takrat smo zaostajali sedem točk in nisem si mislil, da bgomo imeli usodo v svojih rokah pred zadnjim krogom," je še dodal španski strokovnjak.

Rodgers zadovoljen s predstavo
"Ogrožali smo City, ki velja za eno najboljših moštev v Evropi, vse do konca. Izkazali smo se v obrambi, taktično so moji izbranci izpolnili pričakovanja. Težko je zdržati vseh 90 minut, saj imajo res kakovostne igralce. Iz take tekme se lahko veliko naučimo," ni bil preveč potrt Rodgers.