Dušan Tadić je bil natančen z bele točke v 7. minuti. Foto: Reuters

Srbi so v sredo prikazali zelo dobro igro v Wolfsburgu, kjer so na prijateljski tekmi remizirali z Nemci (1:1). Na stadionu Luz so povedli že v 7. minuti, ko je vratar Rui Patricio podrl Mijata Gačinovića v kazenskem prostoru. Z bele točke je zadel Dušan Tadić. Po pol ure igre je zelenico zapustil Cristiano Ronaldo, ki je staknil poškodbo stegenske mišice. Zamenjal ga je Luis Miguel Pizzi. Tri minute pred odmorom je Danilo Pereira po izjemnem prodoru z 22 metrov poslal žogo pod prečko.

Cristiano Ronaldo je bil na igrišču le pol ure. Foto: Reuters

Sodnik Marciniak preklical najstrožjo kazen
V drugem polčasu so bili Portugalci precej boljši. Vratar Marko Dmitrović se je večkrat izkazal, še posebej v 71. minuti, ko je odbil nevaren strel Pizzija iz bližine. Četrt ure pred koncem je branilec Antonio Rukavina igral z roko v kazenskem prostoru. Sodnik Szymon Marciniak je pokazal na belo točko, a se je po posvetu s stranskim sodnikom premislil. Zelo sporna odločitev je seveda razburila Portugalce. Zaključni pritisk gostiteljev ni obrodil sadov.

Barkley in Sterling blestela v Podgorici
Črna gora je za uvod remizirala z Bolgarijo, tokrat pa je bila nemočna proti odličnim Angležem. Selektor Gareth Southgate je v začetno enajsterico prvič uvrstil Declana Rica in Calluma Hudson-Odoija.

Gostitelji so presenetljivo povedli v 17. minuti. Marko Vešović je s sijajno samostojno akcijo premešal obrambo Angležev in z desno nogo zatresel mrežo. Po pol ure igre so gostje izenačili. Ross Barkley je s prostega strela podal pred vrata, kjer je branilec Michael Keane z glavo poslal žogo v malo mrežico. Preskočil je Stefana Savića, ki ni bil najbolje postavljen. Šest minut pred odmorom je Ross Barkley poskrbel za vodstvo Angležev, preusmeril je žogo v mrežo po strelu Calluma Hudsona Odoija.

Ross Barkley je bil najboljši igralec tekme v Podgorici. Foto: Reuters

Črnogorci so bili nemočni v drugem polčasu. Po uri je sijajno predstavo kronal Barkley še z drugim zadetkom. V 71. minuti je hitri Raheem Sterling ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Harry Kane povišal na 1:4. Šolski protinapad Angležev. Končni izid je postavil Sterling po natančni podaji rezervista Jordana Hendersona.

Anglija, ki je osvojila četrto mesto na lanskem svetovnem prvenstvu v Rusiji, je na uvodnih dveh kvalifikacijskih tekmah dosegla kar 10 golov. Prvič po letu 1984 je na dveh zaporednih tekmah zadela petkrat.

Gol in dve podaji Mbappeja za gladko zmago Francozov
V skupini H sta na vrhu Turčija in Francija s po šestimi točkami. Francozi so na Stade de Franceu odpravili Islandijo kar s 4:0. Kylian Mbappe je v 12. minuti z leve strani poslal natančen predložek pred vrata, Samuel Umtiti pa je z glavo preusmeril žogo v mrežo. Olivier Giroud je v 68. minuti izkoristil podajo Benjamina Pavarda. Izjemni Mbappe je nato v 78. minuti kronal vrhunsko predstavo z zadetkom za 3:0, šest minut pred koncem pa je še zaposlil Antoina Griezmanna, ki je postavil končni izid.