Luka Modrić ni zadovoljen s predstavami Hrvaške na uvodu kvalifikacij. Foto: Reuters

Hrvati so srečanje odlično začeli, v 13. minuti so že zatresli nasprotno mrežo – Ante Rebić je neoviran streljal iz neposredne bližine (1:0). Tudi v nadaljevanju so Hrvati imeli pobudo, a gola jim ni uspelo zadeti.

Madžari so zmago takole proslavili z navijači. Foto: Reuters

To je uspelo Madžarom v 34. minuti, ko je Adam Szalai z močnim strelom z desne strani kazenskega prostora premagal Lovra Kalinića (1:1). Madžari so za preobrat poskrbeli v 76. minuti, ko se je po kotu ob Marinu Leovcu Mate Patkai odlično znašel v kazenskem prostoru in zadel (2:1). Madžari so bili v končnici blizu povišanja vodstva, a je Zsolt Kalmar na srečo Hrvatov trikrat zgrešil iz bližine.

Kapetan Hrvatov, Luka Modrić, je po tekmi dejal, da tekme niso odigrali v skladu z njihovim slovesom: "Madžari so bili agresivnejši v vsakem dvoboju, to se jim je na koncu poplačalo. Dosegli so zelo pomembno zmago, ki nas postavlja v neugoden položaj, tega nismo pričakovali." Z nastopi v kvalifikacijah ni zadovoljen: "Prvo opozorilo smo dobili proti Azerbajdžanu, tam se nam je uspelo nekako izvleči, to danes pa je nov šok za nas. Če bomo tako nadaljevali, bomo imeli velike težave, da se uvrstimo na Euro."

V drugi tekmi skupine je Wales premagal Slovaško, edini gol je v peti minuti dosegel Daniel James. V skupini imajo zdaj kar štiri reprezentance tri točke, brez njih je še Azerbajdžan.

Nemci so slavili v Amsterdamu (2:3). Foto: Reuters

Pet golov v Amsterdamu
Najzanimivejša tekma drugega kroga kvalifikacij je bila v Amsterdamu, kjer sta se v tradicionalni evropski klasiki merili Nizozemska in Nemčija (2:3).

Nemci so tekmo bolje odprli, že v uvodnih minutah je vratar Jasper Cillessen rešil domača vrata po strelu Serga Gnabryja, a v 15. minuti so gosti zasluženo povedli, ko je žogo po podaji Nica Schulza in smoli Matthijsa de Ligta, ki mu je spodrsnilo v kazenskem prostoru, lepo sprejel Leroy Sane in z močnim strelom v nasprotni kot premagal Cillessena. Nato je imel dve lepi priložnosti domači napadalec Ryan Babel, a veselje mu je obakrat preprečil vratar Manuel Neuer, kazen pa je sledila v 34. minuti, ko je evrogol dosegel Gnabry.

Poljska nogometna reprezentanca je v drugem krogu
Poljska nogometna reprezentanca je v drugem krogu "slovenske" skupine G kvalifikacij za evropsko prvenstvo premagala Latvijo, ekipo nekdanjega slovenskega selektorja Slaviše Stojanovića, z 2:0. Foto: Reuters

Gostitelji so na začetku drugega dela, v 48. minuti, znižali izid, ko je z glavo v polno zadel de Ligt, Memphis Depay pa je v 63. minuti izenačil. Nizozemci so nato še pritiskali na gol Neuerja, a posebej nevarni niso bili, v zadnji minuti pa so si zmago zagotovili Nemci, ko je podajo Marca Reusa izkoristil Schulz.