Po koncu tekme sta si Gianluigi Buffon in Gennaro Gattuso prijateljsko segla v roke. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je Genoi zabil dva gola. Foto: EPA

Odločitev je padla v 68. minuti, ko je Zlatan Ibrahimović dobil zračni dvoboj na robu kazenskega prostora, nato pa spustil žogo do Gennara Gattusa, ki je s strelom po tleh zadel levi spodnji kot Gigija Buffona. Ta bi lahko posredoval bolje, saj mu je žoga ušla med dlanema. Gattuso, ki nosi kapetanski trak rdeče-črnih, se je tako vsaj delno odkupil za incident na tekmi s Tottenhamom, zaradi katerega bo moral počivati na petih tekmah Milana v evropskih tekmovanjih. Juventus, ki je bil slabši nasprotnik, je izgubil tretjič zapored in vprašanje je, ali bo trener Luigi Del Neri ostal na položaju.

Genoa je z golom Rodriga Palacia dobila prvi polčas pri Interju, nato pa je sledila kanonada domačih, ki sta jo z dvema goloma v dveh minutah začela Giampaolo Pazzini in . Končni izid: 5:2. Roma je že v petek zmagala v Lecceju (1:2), potem ko je odločilni zadetek z enajstmetrovke zabil David Pizarro v 90. minuti. Udinese, za katerega je Samir Handanović branil vseh 90 minut, se vzpenja po lestvici. Po zmagi nad Barijem (Di Natale) je že četrti. Bojan Jokić je ob remiju Chieva s Parmo (0:0) igral vso tekmo, medtem ko je bil Boštjan Cesar na klopi.

Sculli dvakrat ukanil gostujočo obrambo
Prenovljeni "slovenski" Palermo, tako z novim trenerjem Sersejem Cosmijem kot novo postavitvijo 3-5-2, je na gostovanju pri Laziu gladko klonil z 0:2. Giuseppe Sculli je že v prvem polčasu dvakrat ukanil neprepričljivo gostujočo obrambo. V njej je kot eden od treh mož zaigral prvi polčas odigral tudi slovenski reprezentančni branilec Siniša Andjelković. Drugi slovenski reprezentant Josip Iličić je bil na igrišču do 77. minute. Jasmin Kurtić je sedel na klopi, Armin Bačinovič je bil kaznovan.