Veselje nogometašev Rubina po nenadejanem vodstvu. Rubin je bil ustanovljen leta 1958, leta 2003 se je uvrstil v elitno rusko ligo, leta 2008 pa je postal ruski prvak. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je dosegel prvi gol za Barcelono v Ligi prvakov. Foto: EPA
Pep Guardiola in Gurban Berdijev
Trener Rubina Gurban Berdijev, po rodu Turkmen, je v kozji rog ugnal Pepa Guardiolo. Foto: EPA
Cesar Delgado
Krvnik Liverpoola - Cesar Delgado. Foto: EPA
Steven Gerrard
Steven Gerrard sklonjene glave zapušča zelenico Anfield Roada. Foto: EPA
Taras Mihalik
Taras Mihalik je z okoli 12 metrov matiral Julia Cesarja. Tudi Ukrajincu je pomagala vratnica. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Trener Interja Jose Mourinho v Ligi prvakov ne najde ključa do zmage. Foto: EPA

Ruski prvak Rubin iz Kazana, milijonskega mesta v osrednjem delu evropskega dela Rusije, je na Camp Nouu povedel že v 2. minuti, ko je Aleksander Rjazancev z okoli 25 metrov sprožil projektil in zadel od vratnico. Barca je za izenačenje potrebovala cel polčas. V 48. minuti je namreč Zlatan Ibrahimović mojstrsko - med branilci Rubina - ustavil podajo Xavija, nato pa z nizkim diagonalnim strelom z desne strani premagal Sergeja Rižikova.

Kazan je v nadaljevanju igral bunker in potrpežljivo čakal na svojo priložnost iz protinapadov. Dočakal jo je v 73. minuti, ko sta matno akcijo izpeljala Alejandro Dominguez in Gökdeniz Karadeniz, ki je atraktivno - s strelom v desni zgornji kot - matiral Victorja Valdesa. Barca je do konca neuspešno napadala. Še najbližje izenačenju je bil Ibrahimović, čigar volej je ustavila prečka. Varovanci Pepa Guardiole so tako po 10 tekmah doživeli prvi poraz v Ligi prvakov.

Ševčenko bi lahko pokopal Inter
Uspešen večer za vzhodnoevropski nogomet je dopolnil kijevski Dinamo, ki je na San Siru remiziral z Interjem (2:2). Za hladen tuš domačih je poskrbel Taras Mihalik v 6. minuti. Modro-črni so izenačili po hitrem protinapadu (35.) Wesleyja Sneiderja in Dejana Stankovića. Srb je ušel domači obrambi in poslal žogo prek Stanislava Boguša. A že pet minut kasneje so se gostje znova veselili. Po kotu Gersona Magraa je žogo v lastno mrežo v slogu največjih mojstrov poslal branilec Lucio. Kot je kmalu po začetku 2. polčasa prinesel izenačenje Interju. Z glavo je bil po podaji Sneiderja uspešen Walter Samuel. Andrej Ševčenko bi lahko v nadaljevanju po vnovični veliki napaki Lucia zapečatil usodo domačih, a je z roba kazenskega prostora grdo zgrešil. Inter je tako po 3 krogih še brez zmage in na zadnjem (!) mestu skupine F.

Osmina finala se Liverpoolu vsebolj izmika
Kriza Redsov se nadaljuje, saj so izgubili že četrtič zapored, po dvakrat v Ligi prvakov in v domačem prvenstvu. Lyon je na Anfield Roadu nevarno pretil od samega začetka. Potem ko je Steven Gerrard začel tekmo, je moral kapetan rdečih že po 23 minutah z igrišča, saj se je poškodba obnovila. Da so si domačini oddahnili, je v 41. minuti poskrbel Yossi Benayoun, ki je odbitek po strelu Fabia Aurelia pospravil v mrežo. Aurelio je imel malo pozneje izjemno priložnost z glavo, a je zadetek s sijajno obrambo preprečil Hugo Lloris. V 2. polčasu je sedemkratni francoski prvak močno pritisnil proti domačim vratom. Do zasluženega izenačenja je prišel v 72. minuti, ko je po akciji s kota sledilo obleganje 'rdečih' vrat. Pepe Reina je čudežno obranil dva poskusa, nato pa je odbita žoga prišla do 19-letnega rezervista Maxima Gonalonsa, ki je z glavo potisnil žogo v mrežo. Popoln šok je sledil v sodnikovem podaljšku, saj je hiter protinapad Pjanića in Sidneyja Govouja končal še drugi rezervist, Cesar Delgado. Liverpool sedaj v boju za osmino finala čaka težko delo.