Lionel Messi je že prejšnji četrtek zadel iz prostega strela. V nedeljo je prav tako rešil točko na prvenstveni tekmi v Villarrealu. Foto: EPA
Enric Saborit
Enric Saborit je vlil upanje Baskom. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je z volejem poskrbel za vodstvo Barce. Foto: EPA

Prejšnji četrtek so bili Katalonci popolnoma razglašeni na San Mamesu v prvem polčasu, Athletic je prvo tekmo dobil z 2:1.

Gostitelji so pred 71.455 gledalci začeli odločno. Baski so zdržali v uvodne prve pol ure, čeprav se je njihova mreža zatresla v 26. minuti. Andres Iniesta je sijajno zaposlil Neymarja, ki je podal pred vrata, kjer je Luis Suarez zatresel prazno mrežo. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je zmotil, počasni posnetek je pokazal, da je bil zadetek regularen.

Izjemen volej Suareza
V 35. minuti je Barca povedla. Messi je na levi strani podal do Neymarja, ki je poslal sijajen predložek na drugo stran, kjer je Luis Suarez z volejem z 12 metrov z desno nogo zatresel mrežo. Prava mojstrovina urugvajskega napadalca.

Neymar natančen z bele točke
V prvem polčasu ni igral udarni adut Baskov Aritz Aduriz, ki je na prvi tekmi dosegel vodilni gol za Athletic. Vstopil je takoj na začetku nadaljevanja. V 48. minuti je Neymar padel v kazenskem prostoru in nato sam uspešno izvedel strel z enajstih metrov. Vratarja Gorko Iraizoza je poslal v napačno smer.

Saborit znižal z glavo
Gostje so se hitro vrnili v igro. V 51. minuti je rezervist Gorka Elustondo z desne strani podal pred vrata, kjer je Enric Saborit z glavo znižal.

Messi znova sijajno izvedel prosti strel
Odločitev je padla v 78. minuti, ko je Benat Etxebarria naredil prekršek 20 metrov od svojih vrat. Žogo si je nastavil Messi in z levico poslal žogo od vratnice v mrežo. V zadnjih minutah je imela Barcelona več prostora, rezervist Denis Suarez pa je v sodnikovem podaljšku iz ugodnega položaja streljal prek vrat.
"Niti za trenutek nismo izgubili nadzora nad potekom srečanja. Priigrali smo si zares veliko priložnosti in zasluženo smo se prebili v četrtfinale. Athletic razen zadetka ni imel priložnosti," je bil zadovoljen trener Luis Enrique, ki se je v zadnjih dneh naposlušal kritik, saj Barceloni v prvenstvu ne kaže dobro v boju za naslov z madridskim Realom.
V četrtfinalu Barcelono čaka Real Sociedad, ki je izločil Villarreal (3:1 in 1:1).

Španski kraljevi pokal, osmina finala, povratne tekme:
ATLETICO MADRID
- Las Palmas 2:3 (0:0) 2:0
Griezmann 49., Correa 61.; Livaja 57., 89., Garcia 92.

Alaves - DEPORTIVO 1:1 (1:0) 2:2
Mendez 45.; Arribas 62.
RK: T. Hernandez 47./Alaves

Cordoba - ALCORCON 1:2 (1:0) 0:0
Piovaccari 9.; D. Rodriguez 51., Alejo 68.

Villarreal - REAL SOCIEDAD 1:1 (1:1) 1:3
R. Soriano 45.; Oyazabal 15.
RK: Sansone 89./Villarreal

BARCELONA - Athletic Bilbao 3:1 (1:0) 1:2
Suarez 36., Neymar 48./11-m, Messi 78.; Saborit 51.

Barcelona: Cillessen, Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Jordi Alba, Busquets, Rafinha (80./Rakitić), Iniesta (89./Arda Turan), Messi, Suarez, Neymar (87./D. Suarez).

Athletic Bilbao: Iraizoz, Boveda, Etxeita (30./Elustondo), Laporte, Balenziaga, Benat, San Jose, Sabin (46./Aduriz), Eraso, Saborit (79./Susaeta), Inaki Williams.

- Spezia 3:1 (1:1)
Zielinski 3., Giaccherini 55., Gabbiadini 57.; Piccolo 35.

FIORENTINA - Chievo 1:0 (0:0)
Bernardeschi 93./11-m
RK: Zarate 71.; Radovanović 45.
Iličić (Fiorentina) je igral od 78. minute. Birsa je igral od 82. minute, Cesar (oba Chievo) pa vso tekmo.

JUVENTUS - Atalanta 3:2 (2:0)
Dybala 22., Mandžukić 34., Pjanić 75./11-m; Konko 72., Latte Lathh 81.
Kurtić (Atalanta) je igral v prvem polčasu.