Prvo ime srečanja je bil Dare Vršič. Najprej je podal pri vodilnem golu Žana Žužka, nato pa izsilil še enajstmetrovko, s katere je dosegel zmagoviti gol. Foto: www.alesfevzer.com

Žužek povedel Koprčane v vodstvo
Domači so na prazni Bonifiki povedli v 44. minuti. Dare Vršič je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je žoga po izbijanju prišla do Žana Žužka, ta pa jo je z glavo poslal v daljši kot nemočnega Igorja Vekića za 1:0, kar je bil tudi izid polčasa.

Maher goste vrnil v igro
Gostje so izenačili v 61. minuti. Branilec Kopra Darko Mišić je žogo nespretno izbil "na nogo" Roka Maherja, ki jo z leve strani "s prve" poslal za hrbet Ivana Vargića. To je bil prvi gol 19-letnega Maherja v prvi ligi.

Vršič izsilil enajstmetrovko, nato pa jo še uspešno izvedel
Odločitev o zmagovalcu je padla v v 84. minuti. Vršič je preigraval na desni strani kazenskega prostora in ob Davidu Brekalu, ki ga je nekoliko povlekel za dres, hitro padel. Sodnik Bojan Mertik je pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Vršič sam, ki je žogo poslal v desni zgornji kot nemočnega Vekića.

Vršič: Ko je družina na tribuni, Koper zmaguje

Bobičanec mož odločitve v Novi Gorici
Na drugi torkovi tekmi je Mura z 1:0 zmagala v Novi Gorici. Prekmurci so edini gol dosegli v 45. minuti, ko se je Luka Bobičanec nenadoma odločil za poskus z okoli 20 metrov in z diagonalnim strelom po tleh presenetil Uroša Likarja. Žoga se je pred Likarjem nekoliko odbila in končala v "mali mrežici". To je bil tudi prvi zadetek Mure v ligi po približno 320 minutah suše.

Luka Bobičanec mož odločitve v Novi Gorici

Celje bo gostilo Maribor
Preostale tri tekme bodo v sredo. V štajerskem derbiju se bosta pomerila Celje in Maribor. Prenos od 17.00 naprej na TV Slovenija 2 in na MMC-ju. Olimpija gosti Aluminij, medtem ko bo prva tekma dneva v Sežani, kjer gostujejo Domžale.

Koper ob vrnitvi v elito blesti: s šesto zmago na vrh

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

13. KROG

KOPER ‒ BRAVO 2:1 (1:0)
Žužek 44., Vršič 84./11-m; Maher 61.

Koper: Vargić, Jozinović, Rajčević, Žužek, Mišić, Dodlek, Jelić Balta, Stevanović (69./Pejić), Vršič (90./Vekić), Barišić (69./ Krajinović), Mulahusejnović (69./Spinelli).

Bravo: Vekić, Kurtović, Drkušić, Brekalo, Španring (75./Šego), Žinko, Agboyi (86./Kancilija), Maher, Kramarič, Nukić, Žugelj.

Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)

Luka Bobičanec je poskrbel za prvo zmago Mure po treh tekmah. Prekmurci so še drugič v sezoni ugnali Novogoričane z 1:0. Foto: www.alesfevzer.com

GORICA ‒ MURA 0:1 (0:1)
Bobičanec 45.

Gorica: Likar, Bjelica, Mevlja, Tomiček, Širok, Grudina, Cvijanović, Nkama (76./Marinič), Velikonja (62./Begić), Oyewusi, Smajlagić.

Mura: Obradović, Travner, Gorenc (46./Štrakl), Lovrić, Karničnik, Kouter, Horvat, Bobičanec (87./Maroša), Filipović (74./Kozar), Marič, Žižek (81./K. Cipot).

Sodnik: David Šmajc (Predoslje pri Kranju)