Zadetki Kronavetra in Požega Vancaša v prvem polčasu tekme Maribor - Rudar

Mariborčani so s peto zaporedno zmago ohranili tri točke zaostanka za Olimpijo. Rudar, ki je še brez zmage, pa je doživel tretji zaporedni in skupno že sedmi poraz.

Domači so že v prvem polčasu potrdili vlogo favorita in od 19. do 29. minute zadeli trikrat. Dvakrat je bil uspešen Rok Kronaveter, enkrat Rudi Požeg Vancaš.

"Krona" je načel mrežo knapov z dobrih desetih metrov po podaji Denisa Klinarja z desne strani. Nato je po kotu do žoge po novi uigrani akciji prišel Požeg Vancaš in povišal na 2:0. Kronaveter je tretji gol dosegel iz bližine po odbitku po poskusu Luke Zahovića.

V drugem delu sta bila strelca še Aleks Pihler z glavo v 49. minuti po podaji Požega Vancaša in Dino Hotić v 85. minuti z evrogolom z desne strani, ko je žogo poslal prek vratarja Tomaža Stopajnika.

Zadetka Pihlerja in Hotića v drugem polčasu tekme Maribor - Rudar
Vijoličasti so se s "petardo" ogreli za sobotni derbi
Endri Cekici (desno) je v 32. minuti z izjemnim strelom zadel za vodstvo Olimpije z 1:2. Foto: www.alesfevzer.com

Savić dvakratni strelec
Domžale so po zmagah nad Triglavom in Rudarjem v gosteh (2:3) tokrat prvič izgubile pod vodstvom novega trenerja Andreja Razdrha.

Gledalci so v 1. polčasu videli razburljivo predstavo in večinoma premoč Olimpije, ki je povedla v 16. minuti. Takrat je Luka Menalo žogo med nogama Svena Šoštariča Kariča s peto spravil do vtekajočega Stefana Savića, ki je z leve strani z diagonalnim strelom ukanil Ajdina Mulalića.

Le tri minute pozneje je bil slednji spet premagan, a je Tomislav Tomić s približno 11 metrov zadel vratnico. Nase je večkrat opozoril tudi Endri Cekici, dvakrat je bil nevaren s prostega strela, v 32. minuti pa je zadel za 2:1, ko je sprožil pod prečko z več kot 20 metrov.

Vmes je v 29. minuti izenačil 18-letni Tamar Svetlin. Žogo je z dobrih desetih metrov poslal v desni zgornji kot vrat gostov. Zanj je bil to prvoligaški prvenec.

V 61. minuti je Olimpija ušla na 3:1, znova se je med strelce vpisal Savić, ki je streljal v levi zgornji kot. V 74. minuti je zadel še Jucie Lupeta, ko je po Menalovi podaji z desne strani v bližino vrat s "kung-fujevskim" zaključkom ugnal Mulalića.

Vodilna Olimpija gladko odpravila Domžale

Tudi Bobičanec zadel dvakrat
11. krog sta zgodaj popoldne začela Bravo in Mura. Tekma se je končala z izidom 3:3, potem ko so Ljubljančani na začetku drugega polčasa že povedli s 3:1. Sobočani so v Spodnji Šiški povedli v 14. minuti, ko je Andrija Bubnjar podal v kazenski prostor malce z desne strani, tam pa našel 203 centimetre visokega srbskega napadalca Fejsala Mulića, ki je z glavo premagal Domna Grila.

Domači so izenačili v 38. minuti. Jaka Ihbeisheh je podal z desne strani, Aljoša Matko je žogo sprejel na prsih, izigral Klemna Pucka in jo poslal pod prečko.

V 49. minuti so Ljubljančani povedli, ko je Besart Abdurahimi preigraval po levi strani in z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo. Avtogol so pripisali Maticu Marušku. Vsega šest minut pozneje so gostitelji še povečali prednost, ko je s 25 metrov silovito sprožil Ovbokha Agboyi in zadel v desni zgornji kot.

Črno-beli so v 64. minuti znižali zaostanek, ko je podajo Luke Šušnjare z leve strani z glavo na drugi vratnici unovčil Luka Bobičanec. Isti igralec je v 78. minuti postavil končni izid s strelom "iz prve" s približno desetih metrov malce z desne strani.