Arnel Jakupović je dosegel drugi ligaški zadetek za Maribor, prvič je bil med strelci 15. marca na gostovanju pri Bravu (2:3). Jeseni je dvakrat zadel tudi v majici Domžal. Foto: www.alesfevzer.com

Tabor Sežana se z Gorico bori za obstanek, oba sta do zdaj zbrala po 24 točk. Končna odločitev bo padla v petek zvečer, ko se bosta moštvi pomerili na medsebojni tekmi v Novi Gorici. Kraševci bodo za 9. mesto potrebovali zmago.

Vijoličasti so bili ob odsotnosti številnih nogometašev (med drugim Milca, Tolića, Iličića in Juga) po golu Arnela Jakupovića v vodstvu od 46. minute.

Zadetka s tekme Tabor Sežana – Maribor

Po zaspanem uvodu sta ekipi do konca prvega polčasa prikazali dinamično predstavo, v kateri ni manjkalo obetavnih akcij. V 19. minuti je po poskusu Alena Korošca z 18 metrov strel blokiral Andraž Žinič, žoga pa je spremenila smer in zadela vratnico. V nadaljevanju akcije se je po strelu z glavo Adriana Zeljkovića z lepo obrambo izkazal vratar Maribora Samo Pridgar.

Štajerci so bili najbližje golu v 30. minuti, ko je tudi Rok Kronaveter po prostem strelu z 20 metrov zadel prečko.

Mariborčani so v drugem polčasu povedli že v prvem napadu, ko je Ivan Brnić prodrl po levi strani in poslal lep predložek v kazenski prostor, tam pa je Jakupović mrežo zatresel z glavo.

Domači trener Dušan Kosić je z menjavami poskušal spremeniti potek dogajanja na zelenici, med 71. in 76. minuto pa so imeli Sežanci kar tri lepe priložnosti. Še najlepšo si je pripravil Sacha Marasović, ki se je lepo otresel branilcev, njegov strel z osmih metrov pa je "čudežno" ubranil Pridgar.

V izdihljajih tekme je Fahd Ndzengue z ostrim predložkom podal z leve strani, na pravem mestu pa se je znašel Halilović in postavil končni izid.

Sorodna novica Domžale pred zadnjim krogom v boju za Evropo pred Koprom in Muro

Filip Čuić v 86. minuti zadel za potrditev sedmega mesta

Tekma med Bravom in Radomljami ni postregla s kakovostnim nogometom, za to je bila kriva predvsem razmočena zelenica z veliko stoječe vode. Filip Čuić je v 86. minuti izkoristil nepazljivost v obrambi Ljubljančanov in po podaji Vicka Ševlja dosegel edini zadetek.

Gostje so si s tem zagotovili končno sedmo mesto, saj imajo pred Bravom šest točk prednosti. Varovanci Oliverja Bogatinova so zmagali tretjič zapored in so že deset tekem brez poraza. V spomladanskem delu prvenstva so praznih rok ostali le na gostovanju pri Olimpiji v Stožicah 4. marca (1:0).

V prvem polčasu je pri gostiteljih trikrat streljal Denis Bušnja, dva poskusa mu je ubranil mladi vratar Luka Baš. Tudi drugi polčas se je začel s priložnostjo Brava, a se je dvakrat izkazal Baš, ki je snel žogo domačima nogometašema tik pred strelom.

Na drugi strani je v 50. minuti po predložku Samsondina Oura iz neposredne bližine Filip Čuić zgrešil z glavo, kar je bila do tistega trenutka najlepša priložnost na tekmi. V nadaljevanju je bilo na obeh straneh še nekaj polpriložnosti.